Mozilla Vakfı’na göre En İyi ve En Kötü Üreme, Ruh Sağlığı Uygulamaları


Cinsel sağlık ve üreme sağlığı kategorisinde yer alan uygulamalar, Mozilla Vakfı’nın ‘Gizlilik dahil değildir’ kılavuzunda belirlediği kullanıcı gizliliğinin korunmasında eksikliklere sahiptir.

Mozilla Vakfı, gizlilik düzeylerini belirlemek için bu tür izleme ile 25 uygulamayı ve akıllı saati analiz etti ve bunları “ürpertici değil” ile “süper ürpertici” arasında değişen kategorilere ayırdı. Tüm ürünlerden sadece yedi tanesi kabul edilebilir gizlilik önlemlerine sahiptir.

Çalışma, kullanıcılar için kendi gizlilik politikalarına sahip olabilecek diğer harici hizmetlere bağlantı vermesine rağmen, cihazda yerel olarak depolanan, kullanıcılardan herhangi bir kişisel bilgi toplamadığı için en değerliler arasında ‘Euki’yi içeriyor. veri.

Ayrıca, Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile uyumlu, ancak üçüncü kişilere satmayacağını açıkça belirtmesine rağmen “çok sayıda” kullanıcı verisi toplayan İsveçli bir ‘uygulama’ olan ‘Doğal Döngüler – Doğum Kontrolü’ vurgulanmaktadır. partiler. Garmin saatler, Apple Watch, Fitbit, Whoop Strap 4 ve Oura Ring, kullanıcıların verilerini korumak ve onlara kontrol sağlamak için uygulanan gizlilik önlemleri için de olumlu puanlara sahiptir.

Ancak geri kalanların endişe verici gizlilik sorunları var. Örneğin, geliştiricinin kim olduğu veya gizlilik politikasının ne olduğu net olmadığı için baştan kafa karıştırıcı olan ‘Dönem Takvimi Dönemi İzleyici’ durumu budur. İşlevlerinin açıklaması da net değil.

Bununla birlikte, en yaygın olanı, büyük miktarda kişisel ve kullanım bilgisi toplamaları ve politikalarının, bu verileri üçüncü taraflara satmalarını veya reklam sunmak için kullanmalarını içermesidir; bu, ücretsiz olanlarda yaygın olan bir şeydir.Source link