Modern İş Kodsuz Geliştirme Platformları için Yönetişim ve Siber Güvenlik


Modern İş Kodsuz Geliştirme Platformları için Yönetişim ve Siber Güvenlik

Bu günlerde iş dünyası dijital dönüşüme odaklanmış durumda. Şirketinizin başarısı buna bağlıdır. Ancak, birçok kuruluş, kendi bünyesinde özel uygulamalar geliştirmek veya sıfırdan uygulamalar oluşturmak için büyük bir geliştirme ekibi tutmak için kaynaklara sahip değildir.

Neyse ki, profesyonel bir yardımcı kodsuz araç şirketlerin geleneksel geliştirme süreçlerinin gerektirdiği maliyet ve zamanın çok altında özel uygulamalar oluşturmasına yardımcı olabilir.

Kodsuz platformlar, faydaları ve işletmeler ve kuruluşlar için güvenlik uzantıları hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

Kod gerektirmeyen araçlar için yönetim ve güvenlik

Yönetim kodsuz bir platformun kullanımına ve uygulanmasına rehberlik eden bir dizi ilke ve politikadır.

Örneğin, yönetişim, iş akışlarına ve süreçlere nasıl öncelik verileceğini, geliştirme hakkında karar verme yetkisinin kimde olduğunu, geliştiriciler için hangi kaynakların mevcut olduğunu (zaman veya para gibi) ve geliştiricilerin şirketinizin iş ihtiyaçlarına göre özelleştirmeler oluşturmada ne kadar özgürlüğe sahip olduğunu tanımlar. , ve benzeri.

Yönetim, kuruluşunuzda kodsuz bir platform kullanıma sunmadan önce oluşturulmalıdır.

Dahil olan her paydaşın rolünü anlaması önemlidir, böylece kullanıma hazır olur olmaz platformu nasıl kullanacakları konusunda iyi kararlar alabilirler. Ayrıca, bu yaklaşım, araç setini kullanan geliştiriciler tarafından yapılan onayları veya değişiklikleri onaylayabilecek birden fazla kişi olduğunda karışıklığın önlenmesine yardımcı olacaktır.

Yönetişim bir kez üst düzeyde tanımlandıktan ve aşamalar halinde uygulandıktan sonra, kuruluşunuz içinde zaman içinde değişen koşullara (yeni çalışanların işe alınması gibi) uyum sağlayabilecek kadar esnek kalmalıdır.

Kodsuz platformlar siber güvenlik gereksinimlerini karşılıyor mu?

Siber güvenlik, BT liderleri için büyük bir endişe kaynağıdır ve şirketler, bu güvenliği sağlamak için giderek daha fazla kod içermeyen platformlara yönelmektedir.

Siber güvenlik uzmanları, siber güvenliğin herkesin sorumluluğunda olduğu konusunda hemfikirdir. Kodsuz platformların yükselişiyle birlikte, bu şirketlerin birçoğunun müşterilerinin verilerini korumak için henüz siber güvenlik önlemleri almadığını belirtmek önemlidir.

Bazı kodsuz platformlar, düzenlemelere uyum sağlamak için güvenlik çözümleri uygulamaya başlarken, diğerleri henüz emekleme aşamasındadır ve dolayısıyla bu uygulamaları henüz benimsememiştir.

Bu nedenle, platformunuzun verilerini korumak için hangi adımları attığını ve web sitenizin teknik açıdan güvenli olduğundan nasıl emin olabileceğinizi bilmeniz önemlidir.

1. Dijital dönüşümü hızlandırmak

Modern çağda, kuruluşlar sürekli olarak iş süreçlerini iyileştirmenin ve operasyonlarını düzene sokmanın yollarını arıyor.

Bunu yapmanın bir yolu, kuruluşların maliyetleri düşürmelerine, üretkenliği artırmalarına ve bilgi sistemlerinin güvenliğini sağlamalarına yardımcı olabilecek siber güvenliktir.

Sonuç olarak şirketler, modern uygulamaları geniş bir ölçekte uygulamayı kolaylaştırırken aynı zamanda yüksek düzeyde güvenlik sağlarken, bu yeni uygulamalardan veya hizmetlerden birinde bir sorun olduğunda savunmasız kalmamak için araçlara ihtiyaç duyuyor. Son zamanlarda büyük şirketlerde tekrar tekrar görüldü.

Bu hedefe ulaşmanın en iyi yolu, kendiniz veya ekip üyeleriniz tarafından herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymadan özel uygulamalar oluşturmanıza olanak tanıyan kodsuz platformlar kullanmaktır (bu, her zamankinden daha kolay oldukları anlamına gelir).

Elinizin altındaki bu araçlarla dijital dönüşümü hızlandırabileceksiniz.

2. Düşük koda geçerek kurumsal uygulamaları modernleştirme, riski azaltma

Eski uygulamaları kod gerektirmeyen araçlarla modernize etmek, BT ortamınızdaki riski azaltmanın harika bir yoludur.

Kodsuz bir platform, bulunması zor ve pahalı olabilen özel geliştirme uzmanlığı ihtiyacını azaltarak bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Kodsuz bir geliştirme platformuyla geliştiriciler, modern uygulamaları hiçbir kod yazmadan kolayca oluşturabilir. Aslında, bazı platformlar, programcı olmayanların, önceden herhangi bir programlama dili deneyimine veya bilgisine ihtiyaç duymadan yalnızca birkaç saat içinde sıfırdan kurumsal uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan sürükle ve bırak arabirimlerini kullanır!

3. Maliyetleri azaltmak ve verimliliği artırmak

Özel uygulama geliştirme projelerinin maliyetini yönetmek ve üretkenliğini artırmak söz konusu olduğunda, kodsuz araçlar gerçekten yenilmez.

Geleneksel özel yazılım geliştirmenin tüm avantajlarını, azaltılmış maliyet ve riskin yanı sıra iş kullanıcıları için geliştirilmiş üretkenlik de dahil olmak üzere sunarlar. Ama aynı zamanda teknik bilgisi olmayan kullanıcıların herhangi bir kodlama dili bilgisine ve hatta bilgisayarların nasıl çalıştığına ihtiyaç duymadan özel uygulamalar oluşturmasına da izin verir!

Bu, işletmenizin, ekibinizdeki herhangi biri için kapsamlı eğitime veya uzun öğrenme eğrilerine yatırım yapmak zorunda kalmadan yeni uygulamaları rekor sürede hazır hale getirebileceği ve çalıştırabileceği anlamına gelir.

4. Mevcut yatırımları özel uygulamalarla entegre etme

Mevcut verileriniz ve sistemlerinizle bütünleşen özel bir mobil uygulama oluşturmak için kodsuz bir geliştirme platformu da kullanabilirsiniz.

Bu, verimliliği artırmanıza, üretkenliği artırmanıza ve en önemli verilere erişmenize olanak tanır.

Örneğin, müşterilerinizin hareket halindeyken faturalarını ödeyebilmeleri veya mali durumlarını yönetebilmeleri için bir mobil cihaz aracılığıyla hesaplarına giriş yapmalarına olanak tanıyan bir uygulama oluşturmak istiyorsanız, bu araçlardan birini kullanarak uygulamayı oluşturmayı düşünün.

Bu işlevi herhangi bir kod yazmadan hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olacaklar!

5. Kodsuz araçlar, özel uygulamalar oluşturmak için düşük maliyetli bir seçenek sunar.

Bu kodsuz araçlar, özel uygulamalar oluşturmak için düşük maliyetli bir seçenek sunar.

Sağlık hizmetleri ve finansal hizmetler de dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumları ve sektörler için özel uygulamalar oluşturmak için kullanılabilirler.

Örneğin, hastaların ilaçları takip etmesine veya tıbbi kayıtlarını güncel tutmasına yardımcı olan bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Bu durumda, ilaç alımını izlemek veya tıbbi bilgileri depolamak için önceden oluşturulmuş modüller sağlayan entegre bir uygulama geliştirme platformu kullanabilirsiniz – ancak aynı zamanda uygulamanızın tasarımını özelleştirebileceğiniz veya diğer sağlayıcıların üçüncü taraf çözümlerini entegre edebileceğiniz boş bir tuval de sağlayabilirsiniz.

Çözüm

Modern kuruluşlar, dijital dönüşüm girişimlerini hızlandırmanın yollarını arıyor ve kod gerektirmeyen araçlar bunu yapmak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Düşük kod yaklaşımını benimseyerek geliştiricilerinize, aylar veya yıllar yerine saatler veya günler içinde özel uygulamalar oluşturabilecekleri yeni bir araç seti verebilirsiniz.

Daha da önemlisi, kodsuz platformlar, eski sistemler ve veritabanlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olan yeni uygulamalar oluşturarak kuruluşların mevcut iş süreçlerini modernize etmelerine de olanak tanır. Ve mevcut yazılım paketlerini güncelleme veya donanım altyapısını yükseltme zamanı geldiğinde? Eskisinden daha da kolay olduğunu göreceksiniz!Source link