Microsoft Yeni Güvenlik Denetim Aracı Korumasız Cihazlar


Microsoft Yeni Güvenlik Denetim Aracı

Microsoft’un harici saldırı yüzeylerini denetlemeye yönelik yeni güvenlik aracı, güvenlik ekiplerine internetten görülebilen ve erişilebilen bilinmeyen ve yönetilmeyen kaynakları keşfetme yeteneği verir; bu, temelde bir saldırganın bir hedef seçerken sahip olduğu görünümün aynısıdır.

‘Yeni Defender Harici Saldırı Yüzey Yönetimi’, müşterilerin bir saldırgan için olası giriş noktaları olabilecek yönetilmeyen kaynakları belirlemesini kolaylaştırır.

Microsoft Defender Harici Saldırı Yüzey Yönetimi

En önemlisi, Microsoft Defender Harici Saldırı Yüzey Yönetimi, interneti ve bağlantılarını her gün inceler. Bu, internete yönelik kaynakları, hatta aracısız veya kimlik bilgilerini ve yönetilmeyen varlıkları bulmaya yardımcı olur.

“Kuruluşun eksiksiz bir görünümüyle müşteriler, bu bilinmeyen kaynakları, uç noktaları ve varlıkları güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) ve genişletilmiş algılama ve yanıt (XDR) araçları dahilinde güvenli yönetim altına alarak riski azaltmak için önerilen adımları atabilir” , Vasu Jakkal Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı.

DÖRT
Saldırı Yüzeyi Özeti ve Saldırı Yüzeyi Öncelikleri içeren Microsoft Defender Harici Saldırı Yüzey Yönetimi özet sayfası.

Bu yeni ürün, birden çok bulut ve hibrit ortamda dinamik bir dış kaynak envanterinin sürdürülmesine yardımcı olur. Bunlara ve yönetilmeyen kaynaklarda gizlenen yanlış yapılandırmalara öncelik vererek ve ardından bu riskleri ortadan kaldırmak için kaynakları yönetim altına alarak açığa çıkan zayıflıkları belirler.

https://img-prod-cms-rt-microsoft-com.akamaized.net/cms/api/am/imageFileData/RE52H3Q?ver=764f&q=90&m=2&h=2147483647&w=2147483647&b=%23FFFFFFFF&aim=true

Microsoft, dijital varlığınızı korurken verimliliği ve etkinliği artırmak için güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) ile genişletilmiş algılama ve yanıt (XDR) entegrasyonundan bahseder.

Microsoft ayrıca, güvenlik operasyonları (SecOps) ekiplerine saldırgan altyapısını belirlemek ve saldırı araştırmalarını ve iyileştirme çabalarını hızlandırmak için gereken tehdit istihbaratını sağlayacak başka bir güvenlik ürünü olan Microsoft Defender Threat Intelligence’ı da piyasaya sürüyor.Vasu Jakkal, “İstihbaratın hacmi, ölçeği ve derinliği, güvenlik operasyon merkezlerini (SOC’ler) kuruluşlarının karşı karşıya olduğu belirli tehditleri anlamaları ve buna göre güvenlik duruşlarını güçlendirmeleri için güçlendirmek için tasarlandı” diyor..

Bizi Linkedin’den takip edebilirsiniz, heyecanGünlük Siber Güvenlik güncellemeleri için Facebook.

Source link