Microsoft Windows Autopatch Artık Kurumsal Sistemler İçin Genel Kullanıma Sunuldu


Otomatik yama

Pazartesi günü Microsoft, adı verilen bir özelliğin genel kullanılabilirliğini duyurdu. Otomatik yama Bu, kayıtlı uç noktalarda Windows ve Office yazılımlarını otomatik olarak güncel tutar.

Microsoft’un aylık güvenlik yamalarını yayınlamasının beklendiği tarihten bir gün önce gelen lansman, Windows Enterprise E3 ve E5 lisanslarına sahip müşteriler için kullanılabilir. Ancak, Windows Education (A3) veya Windows Front Line Worker (F3) lisanslarını desteklemez.

Lior Bela, “Microsoft, güncellemeleri her ayın ikinci Salı günü yayınlamaya devam edecek ve şimdi Autopatch, güncelleme işlemlerini kolaylaştırmaya ve BT uzmanları için yeni fırsatlar yaratmaya yardımcı oluyor.” söz konusu.

Otomatik yama şuna göre çalışır: güvenlik güncellemelerini uygulama ilk olarak, minimum sayıda temsili cihaz içeren Test halkası adı verilen cihazlara. Bir doğrulama döneminden sonra güncellemeler Birinci (%1 cihaz), Hızlı (%9) ve Geniş (%90) halkalara gönderilir.

hizmet ilk oldu alay Salı günü Yama güncellemelerini zamanında uygulamak ve olası saldırı vektörlerini önlemek amacıyla teknoloji devi tarafından Nisan 2022’de.

Autopatch, Windows 10 ve 11 güncellemelerinin yanı sıra Microsoft Edge ve Microsoft 365 yazılımlarını da kapsar ve kuruluşların test halkaları oluşturmasına, güncellemeleri izlemesine ve hatta herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda değişiklikleri duraklatıp geri almasına olanak tanır.

Siber güvenlik

Bunun da ötesinde, hizmet, bir tehdidin kritik olarak kabul edilmesi durumunda (örneğin, bir sıfır gün kusuru) hızlandırılmış bir yayın kadansı için hükümler içerir.

Şirket, “Windows Autopatch, uygun cihazların en az %95’ini, piyasaya sürüldükten 21 gün sonra en son Windows kalite güncellemesinde tutmayı hedefliyor” dedi. notlar belgelerinde.

“Hızlandırılmış bir sürüm çalıştırırken, normal hedef […] artık geçerli değil. Bunun yerine, Windows Autopatch, ortamı daha hızlı güncellemek için sürümün yayın zamanlamasını büyük ölçüde hızlandırır.”

Source link