Microsoft, son güncellemeler nedeniyle Windows 10 USB yazdırma kesintileri konusunda uyardı


pencereler

Microsoft, 28 Haziran’dan bu yana yayınlanan Windows güncellemelerinin USB kullanılarak bağlanan cihazlarda yazdırma sorunlarını tetikleyeceği konusunda müşterilerini uyarıyor.

Redmond, “Microsoft, 28 Haziran (KB5014666) ve sonrasında yayınlanan Windows güncellemelerinin yüklenmesinin ardından bazı yazdırma cihazlarını etkileyen sorunlara ilişkin raporlar aldı” dedi.

Etkilenen platformlar hem istemciyi (Windows 10, sürüm 20H2, 21H1 ve 21H2) hem de sunucuyu (Windows Server, sürüm 20H2) içerir.

Kullanıcılar tarafından bildirilen ve Redmond tarafından vurgulanan belirtiler arasında, belirli bir adı kullanan yazıcıya atıfta bulunan uygulamaların yazdıramaması ve Windows’un benzer adlara ve “Kopya1” son ekine sahip yüklü yazıcıların yinelenen kopyalarını göstermesi yer alır.

Şirket, Windows sağlık panosundaki bir bildirimde, “Her iki senaryo için de normal yazıcı kullanımı kesintiye uğrayabilir ve bu da yazdırma işlemlerinin başarısız olmasına neden olabilir” dedi.

“Şu anda araştırıyoruz ve daha fazla bilgi mevcut olduğunda bir güncelleme sağlayacağız.”

Microsoft ayrıca, USB bağlantılı yazıcılara sahip sistemlerde bu veya benzeri yazdırmayla ilgili sorunları yaşayan kullanıcılardan, “Benzer geri bildirim bul” altındaki “Yeni hata oluştur”u seçerek Sorun > Aygıtlar ve Sürücüler > Yazdırma kategorisi altındaki Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bir rapor göndermelerini istedi. ” bölüm.

Bir rapor göndermek istiyorsanız, sağlık panosunda veya Microsoft’un destek web sitesinde ek bilgiler bulabilirsiniz.

Mevcut geçici çözümler

Microsoft, yakın zamanda kabul edilen bu bilinen sorun için hala bir düzeltme üzerinde çalışırken, şirket, etkilenen müşterilere cihazlarındaki yazdırma işlevlerini geçici olarak geri yüklemelerine yardımcı olacak geçici çözümler sunmaktadır.

Sorunu çözmeyi deneyebileceğiniz eylemler şunları içerir:

  • ​Ayarlar uygulamasını açarak “Bluetooth ve cihazlar”a gidin ve “Yazıcılar ve tarayıcılar”ı seçin.
  • ​”Kopya1″ son ekiyle olduğu gibi, mevcut bir yazıcının yinelenen kurulumu varsa, yazdırmanın bu yazıcı için işe yarayıp yaramadığını onaylayın. Bu yazıcı beklendiği gibi çalışmalıdır.
  • ​Yinelenen yazıcıyı değil orijinal yazıcı kurulumunu kullanmanız gerekiyorsa, kopya yazıcıyı sağ tıklayın, “Yazıcı özellikleri”ni seçin ve “Bağlantı Noktaları” sekmesini seçin. Kullanılan bağlantı noktasını gözlemleyin.
  • ​Orijinal yazıcıda “Yazıcı özellikleri”nin açılması ve “Bağlantı Noktaları” sekmesinin seçilmesi. Görüntülenen listeden, kopya yazıcı tarafından kullanılan bağlantı noktası seçeneğini seçin. Bu orijinal yazıcı normal çalışıyorsa, kopya kopya yazıcısı kaldırılabilir.

Yukarıdaki geçici çözümler yardımcı olmadıysa, yazıcı sürücüsünü güncellemeyi deneyebilir veya ürün yazılımı güncellemesi için yazıcı üreticinizin web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Sorun devam ederse, aşağıdaki adımları kullanarak yazıcıyı yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz:

  1. Yazıcınızı kapatın ve tüm kabloları çıkarın
  2. Ayarlar uygulamasını açın, “Bluetooth ve cihazlar”a gidin ve “Yazıcılar ve tarayıcılar”ı seçin.
  3. Etkilenen yazıcıyı seçin ve “Cihazı Kaldır” seçeneğini seçin
  4. Cihazınızı yeniden başlatın
  5. Yazıcınızı açın ve cihazınıza yeniden bağlayın

Geçen hafta Microsoft, akıllı kart (PIV) kimlik doğrulaması kullanan cihazlarda (yazıcılar ve tarayıcılar) yazdırmanın bozulabileceği konusunda da uyardı.

Bunun nedeni, uyumlu olmayan cihazlarda Windows Server yazdırma sorunlarını gidermek için bir yıl önce sağlanan geçici azaltmanın kaldırılacak ve bu haftanın isteğe bağlı önizleme güncellemelerinden başlayarak yazdırmayı kesme olasılığıdır.Source link