Microsoft, hatanın Windows 10 uygulamalarının Birlikte Aç iletişim kutularını görüntülemesine neden olduğunu söylüyor


Windows 10

Microsoft, Windows 10 uygulamalarının yanlışlıkla “Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz?” sorusunu görüntüleyeceğini doğruladı. Programın simgesine sağ tıklayıp kayıtlı bir görevi gerçekleştirmeye çalıştığınızda iletişim kutusu.

Windows uygulamaları, Başlat Menüsü’ndeki veya görev çubuğundaki programın simgesine sağ tıkladığınızda çalıştırılacak farklı görevler sunmak üzere kaydedilebilir.

Örneğin, yeni Windows için Outlook uygulamasının simgesine sağ tıklarsanız, size “Yeni Mesaj”, “Yeni Etkinlik ve “Takvimi Aç” etiketli görevler gösterilecektir.

Microsoft, Windows İleti Merkezi’ne, Nisan KB5036979 önizleme güncelleştirmesinden bu yana bu görevlerden birini kullanmaya kalkışıldığında “Birlikte Aç” iletişim kutusunun görüntüleneceğini belirten yeni bir girdi ekledi.

Durumda şu ifadeler yer alıyor: “23 Nisan 2024’te yayımlanan Windows güncelleştirmesinin (KB5036979) ve bundan sonra yayımlanan güncelleştirmelerin yüklenmesinin ardından, bazı uygulamalar ‘Birlikte Aç’ iletişim kutusu görüntüleyebilir ve ‘Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz?’ sorusunu sorabilir.” güncelleme.

“Farenizi Görev Çubuğunuzda veya Başlat menünüzde gösterilen bir uygulama simgesinin üzerine getirdiğinizde ve o uygulamada bir görevi yürütmek için uygulamaya sağ tıkladığınızda bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunun sonucunda “Birlikte Aç” iletişim kutusunu görebilirsiniz. Seçilen görevin yürütülmesi yerine kutu.”

Örneğin, Windows Hesap Makinesi simgesine sağ tıklayıp “Standart” seçeneğini seçtiğinizde, Hesap Makinesi otomatik olarak standart modda başlatılır ancak “Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz?” mesajı görüntülenir. çabuk.

Aç Windows Hesap Makinesini açarken gösterilen hatayla birlikte
Aç Windows Hesap Makinesini açarken gösterilen hatayla birlikte
Kaynak: BleepingComputer

Microsoft, bu hatanın görevin tamamen düzgün yapılmasını engelleyebileceğini ve bunun yerine uygulamayı açıp işlemi manuel olarak gerçekleştirmeniz gerektiğini söylüyor.

Ancak BleepingComputer’ın testlerinde bu iletişim kutusu programın çalışmasını etkilemedi ve uygulamayı, iletişim kutusunu kapattığımız gibi normal şekilde kullanmamıza olanak sağladı.

Bu hatanın, Hesap Makinesi, Microsoft Outlook (Yeni), Microsoft Teams, Alıntı ve Taslak ve Yapışkan Notlar dahil olmak üzere kayıtlı bir göreve sahip tüm Windows uygulamalarını etkilediğini doğrulayabiliriz.

Windows 11’in kendi hatası var

Microsoft, kendini dışlanmış hissetmemek adına bugün Windows 11 için Microsoft Photos uygulamasının başlatılmasını engelleyen yeni bir sorun ekledi.

Windows 11 mesaj merkezinde “Cihazınız Microsoft Photos uygulamasını Windows mağazasından 4 Haziran 2024 veya sonrasında güncellediyse (sürüm 2024.11050.29009.0 ve üzeri), uygulamayı başlatırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz” yazıyor.

“Uygulama başlatıldığında, dönen bir daire görüntülenebilir ve ardından kaybolabilir. Procmon Cihazınızda izleme aracı kuruluysa, bu hata İşlem Çıkışında Erişim Reddedildi hatası olarak görüntülenebilir (‘Çıkış Durumu: -2147024891’).

“Bu sorun büyük olasılıkla ikisinden birini etkinleştirdiyseniz ortaya çıkar: Yönetici olmayan kullanıcıların paketlenmiş Windows uygulamalarını yüklemesini önleyin politika veya onun Yapılandırma Hizmeti sağlayıcısı (CSP) eşdeğer politikası, BlockNonAdminUserInstall

Microsoft, bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını ve bunu gelecekteki bir güncellemede sunacaklarını söylüyor.Source link