Microsoft, devam eden Exchange Online, Outlook kesintisini araştırıyor


Microsoft

Müşteriler, Outlook.com portalında ve Exchange Online aracılığıyla oturum açmaya, erişmeye ve e-posta almaya çalışırken sorun yaşadıklarını bildirdikten sonra Microsoft, Microsoft 365 hizmetlerini etkileyen devam eden bir kesintiyi araştırıyor.

Microsoft, “Exchange Online ve http://outlook.com hizmetlerini kullanırken düşük işlevselliğe erişen veya bu işlevlerle karşılaşan kullanıcılarla ilgili bir sorunu araştırıyoruz.” söz konusu Microsoft 365 hizmetlerine ilişkin güncellemeler için şirketin resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir tweet ile.

Yöneticilere, devam eden bu sorunlarla ilgili daha fazla bilgiyi yönetim merkezinde EX401976 ve OL401977 altında bulabilecekleri de söylendi.

Şirket, “Düşük deneyime katkıda bulunan ve nedenini anlamak için tanılama günlüklerini gözden geçiren beklenmedik ağ düşüşleri olabileceğinden şüpheleniyoruz.” katma.

Redmond sorunun boyutunu açıklamamış olsa da, DownDetector by Outlook ve Exchange Online kullanıcılarına son 24 saat içinde oturum açmaya ya da e-posta göndermeye çalışırken sorun yaşayan ya da sorun yaşayan binlerce rapor gönderildi.

Microsoft 365 tweet'i

Microsoft ayrıca, Microsoft 365 müşterilerinin hizmet sağlık durumu sayfasındaki bir güncellemede outlook.com web portalına veya bazı özelliklerine erişemeyebileceğini de kabul etti.

Microsoft, “Kullanıcılar outlook.com hizmetlerine veya özelliklerine erişemeyebilir veya bunları kullanamayabilir. Nedeni anlamak ve bir düzeltme oluşturmak için tanılama bilgilerini ve destek vaka verilerini inceliyoruz.”

“Potansiyel bir sorunu araştırıyoruz ve kuruluşunuz üzerindeki etkisini kontrol ediyoruz. 30 dakika içinde bir güncelleme sağlayacağız.”

Haziran ayında, Microsoft Teams ve Exchange Online’a erişmeye çalışan dünya çapındaki müşterileri başka bir Microsoft 365 kesintisi etkiledi.

Redmond, trafiği alternatif, sağlıklı bir trafik yönetimi altyapısına yeniden yönlendirerek ve hizmet erişimini ve işlevselliğini geri yüklemek için hedeflenen altyapı yeniden başlatmaları yoluyla sorunu ele aldı.


1 Temmuz güncellemesi, 12:38 EDT: Microsoft, bu kesintiye neden olan sorunu çözdüğünü söylüyor.

Ağ altyapımızın kabul edilebilir eşiklerin altında performans gösteren bir bölümünü belirledik. Bağlantıları alternatif altyapıya yeniden yönlendirdik ve bu da sorunun çözüldüğünü doğruladı.” tweetlendi.

Source link