Microsoft Defender, Windows 11’de fidye yazılımlarını engellemede artık daha iyi


Microsoft Defender

Microsoft, gelişmiş Microsoft Defender for Endpoint fidye yazılımı saldırı engelleme özelliklerine sahip Beta Kanalı için yeni Windows 11 derlemeleri yayınladı.

Şirketin eklediği gibi, bugünün yapılarından (22621.450 ve 22622.450) başlayarak, kurumsal uç nokta güvenlik platformu, Redmond’un “gelişmiş saldırılar” dediği şeyleri tespit etme ve engelleme konusunda da daha iyi hale geliyor.

Microsoft’tan Amanda Langowski ve Brandon LeBlanc, “Microsoft Defender for Endpoint’in fidye yazılımlarını ve gelişmiş saldırıları belirleme ve engelleme yeteneğini geliştirdik” dedi.

Defender for Endpoint’e hangi geliştirmelerin eklendiğine dair ek ayrıntılar istendiğinde, LeBlanc reddedildi bugünün blog gönderisinde paylaşılanların yanı sıra daha fazla bilgi paylaşmak için.

Yeni yapılar, düşük bant genişliği veya sıkışık geniş alan ağları (WAN) üzerinden depolama çoğaltma ve Sunucu İleti Bloğu (SMB) Sıkıştırması yapılandırılmışsa dosya sıkıştırma dahil olmak üzere birkaç başka iyileştirme ekler.

Ayrıca ağ sürücülerinden dosya kopyalarken 0x80070026 hatalarını tetikleyen ve IE modunu kullanırken Microsoft Edge’in donmasına neden olan sorunları da ele alıyorlar.

Android güncellemeleri için Windows Alt Sistemi

Bugün, Windows Insider Program Ekibi ayrıca Android için Windows Alt Sistemi güncellemelerini tüm Windows 11 Insider kanallarına sundu.

Microsoft, “Bu güncelleme (sürüm 2206.40000.15.0), oyunlar gibi uygulamalarda giriş uyumluluğu için güncellemeler, ağ ve pencere geliştirmeleri ve güvenilirlik güncellemeleri gibi birkaç yeni güncelleme içeriyor” dedi.

Örneğin, bugünden itibaren, Android Ayarları için Windows Alt Sistemi uygulaması, kullanıcıların oyun çubukları (WASD ile eşlenmiştir), oyunlarda oyun kumandaları ve ok tuşlarıyla nişan alma ve kaydırma ile oyunlar için uyumluluk arasında geçiş yapmalarına olanak tanır.

Microsoft, Temmuz ayında Windows 11 Insider’ların VPN’lerinin IP adresini Android uygulamalarıyla kullanmalarını sağlamak için Android için Windows Alt Sistemini de güncellemiş olsa da, kullanıcılardan artık ağ bağlantısını kaybederlerse VPN kullanırken ayarlarda Gelişmiş Ağ’ı devre dışı bırakmaları isteniyor.

Android için Windows Alt Sistemi, Şubat 2022’den itibaren Amerika Birleşik Devletleri kullanıcıları için genel önizlemede mevcuttur.

Source link