Lloyds Banking Group ile Feedzai, Aite-Novarica Fraud Impact Ödülünü kazandı


Feedzai Aite-Novarica Group 2022 Fraud Impact Innovation Awards’da En İyi İşlem Dolandırıcılığı İzleme ve Karar Verme Yeniliği seçildi. Ödül, Feedzai’nin bankanın veri bilimcilerini patentli bir algoritma kullanarak ve ödeme riskine ilişkin 360 derecelik bir varlık görünümü sağlayarak müşterileri dolandırıcılıklardan ve diğer dolandırıcılıklardan koruma konusunda nasıl güçlendirdiğini vurguluyor. Dolandırıcılık riskini azaltma konusundaki yetkinliği nedeniyle Feedzai’nin patent yeniliği, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok finansal kuruma yardımcı oluyor: Lloyds Bankacılık Grubudünyanın en büyük perakende bankalarından biri.

Son raporlara göre, COVID-19 salgını başladığından beri finansal suçlar artıyor ve çok sayıda insan bankacılık faaliyetleri için internete yöneliyor. ABD’de, geçen yıl kimlik sahtekarlığının etkisi, 42 milyon tüketici kurbanını etkileyen 52 milyar dolarlık mali kayıp oldu (Javelin Research). Birleşik Krallık’ta, yetkili anında ödeme dolandırıcılığı, 2021’in ilk yarısında yıllık yüzde 70 artışla 355 milyon sterline ulaştı.

“Günümüzün dolandırıcılık dolandırıcılıklarını geleneksel çözümlerle durdurmak giderek zorlaşıyor çünkü işlemler gerçek müşterileri gerçek cihazlarında, her zamanki IP’lerinde içeriyor.” Feedzai Baş Ürün Sorumlusu Pedro Barata dedi. “Lloyds Banking Group ve Feedzai, genelleştirilmiş müşteri gruplamalarına bağlı olmayan, bireyin belirli ayrıntılarına ve faaliyetlerine dayalı olarak milisaniyeler içinde adil dolandırıcılık riski kararları almak için birden fazla kanalda mevcut tüm verileri kullanan bir yaklaşıma öncülük etti.”

Feedzai RiskOps Platformu bankacılık müşterilerinin dolandırıcılığa karşı korumasını artırdığı kanıtlanmıştır. Çözümün yenilikçiliği ve teknik gücü, müşterilere aşağıdakiler de dahil olmak üzere somut faydalar sağladığı için ödül kazanmaya katkıda bulundu:

  • Mali suç riskini azaltma – Daha yüksek tespit oranları ve daha düşük yanlış pozitifler, bankaları ve müşterilerini maliyetli ve sıkıntılı dolandırıcılık ve dolandırıcılık deneyiminden korumaya yardımcı olur.
  • Gelişmiş kullanıcı deneyimi – iyi müşteriler için sürtünmeyi azaltır ve analistler ve çağrı merkezleriyle gereksiz temasların sayısını azaltır.
  • Operasyonel verimlilik – Müdahale oranlarını düşük tutar ve modele dayalı olduğu kadar kurala dayalı sistemler aracılığıyla daha az karmaşık bir sistem sağlar.

“Organize suç, finansal hizmetler şirketlerine ve tüketicilere saldırmaya devam ediyor ve her zaman savunmalarını aşmak için yeni ve akıllı yollar buluyor. Eski yaklaşımlar, artan tehdit ortamına ayak uydurma ve buna uyum sağlama konusunda daha az etkili” diyor. Chuck Subrt, Aite-Novarica Group’ta Dolandırıcılık ve AML Uygulama Direktörü. “Dolandırıcılık ve AML yöneticileri, anlamlı istihbarat, daha akıllı karar verme ve daha iyi sonuçlar sağlayabilecek daha yenilikçi araçlara duyulan zorunluluğun farkındalar” diye açıklıyor.Source link