KrebsOnSecurity, Siber Suçlarla İlgili Yeni Netflix Dizisinde – Krebs on Security


Netflix önümüzdeki hafta yayınlanacak yeni bir belgesel dizisi var – “Make Believe Ağı: Ölüm, Yalanlar ve İnternet” – burada Yours Truly, görünüşe göre makul miktarda ekran süresine sahip. İlk bölüm, çok yaygın olan taciz taktiğini araştırıyor:swatting” — burada sahte bomba tehditleri veya rehin alma durumları, bir hedefin adresinde potansiyel olarak ölümcül bir gücü ziyaret etmeleri için onları kandırmak için bir planın parçası olarak polise telefon edilir.

Resim: Netflix.com

Netflix şovunun yapımcıları, 2020’nin başlarında swatting ve diğer tehditler üzerine oturduğum bir röportajın görüntülerinin ilk bölümde görünmesi gerektiğini söyledi. Dizinin hangi ek konuları inceleyeceğini belirtmediler, ancak Netflix’in gösteri için teaser’ı, ölümcül, gerçek dünyadaki kinetik saldırılarla sonuçlanan siber suçlarla ilgili olduğunu gösteriyor.

“Komplo. Sahtekar. Şiddet. Cinayet”, dizi için Netflix kısa açıklamasını okur. “Sanal olarak başlayan şeyler çok hızlı bir şekilde gerçek olabilir – ve web dünya çapında olduğunda, sonuçları da öyle.”

Ailemiz son on yılda birden fazla swatting saldırısının kurbanı oldu. Mart 2013’teki ilk taramamız, Fairfax County, Va. polisiyle sonuçlandı. evimizi çevreliyor ve beni silah zoruyla kelepçelemeye zorluyor. Dayanılmaz bir iki dakika boyunca, birden fazla polis memuru tüfekleri, pompalı tüfekleri ve tabancaları doğrudan bana doğrulttu.

Daha yakın zamanlarda, ailemiz tarafından swatting saldırılarına maruz kaldı. gazetecileri, yargıçları ve şirket yöneticilerini hedef alan bir neo-Nazi grubu. Saldırı olaylarımızın hiçbirinin fiziksel zararla sonuçlanmadığı ve saldırganlarımızın adaletin karşısına çıktığı için şanslıyız.

Ancak bu tehlikeli aldatmacalar hızla ölümcül bir hal alabilir: Mart 2019’da 26 yaşındaki seri kaçak Tyler Barris 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı 2017 yılının sonlarında polise sahte bir acil durum çağrısı yaptığı için masum bir Kansas sakininin vurularak öldürülmesi.

2021’de, 18 yaşındaki Tennessee’li bir adam, polise hileli bir imdat çağrısı başlatmaya yardım etti. 60 yaşındaki büyükbabanın ölümüne yol açtı içinde beş yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yeni belgesel dizisinin ilk sezonu olacak 15 Haziran’dan itibaren Netflix’te mevcut. Televizyonda görüşürüz!Source link