Keşif için En İyi 10 Çevrimiçi Penetrasyon Test Aracı


Çevrimiçi Sızma Testi Araçları

Bu makaleyi okuduğunuzda, Penetrasyon testi hakkında bilgi edinmek istediğiniz açıktır. Bu, profesyonel olan etik bilgisayar korsanlarının kurumsal ağdaki kusurları aradığı ve saldırgan kırılmadan önce bunu kırdığı siber saldırı ile simüle edilir.

Bu, hacker danışmanlarının şirket ağını kırdığı ve zayıf noktayı bulduğu Sneakers filmi gibi. Bu, etik bilgisayar korsanlarının kötü niyetli bilgisayar korsanlarının kullanabileceği araç ve tekniği kullandığı simüle edilmiş bir siber saldırıya benzer.

Bu, kötü niyetli saldırganların ağınızı nasıl hackleyebileceğini gösterir; ayrıca size bir fikir verir, böylece onlar bir şey yapmadan önce onu uygularsınız ve işinizi güvenli hale getirirsiniz. Temel olarak, saldırganın farkına varmadan önce zayıflığı azaltacaksınız.

Araştırmaya göre, her şirketin zayıf yönleri vardır ve saldırganlar bunu istismar edebilir. Her şirketin saldırıya uğrayan bir saldırgan olma olasılığı %93’tür, ancak bu araç onların saldırmasına izin vermez. Bilgisayar korsanlığı yapmak için bilgisayar korsanlarının en az dört gün civarında bir süreye ihtiyacı vardır. Şirketin vasıfsız bilgisayar korsanlarının %71’inden fazlası iç ağa giriyor.

Saldırganın başarısız olması için sızma yazılımı kullanmanız ve bir iş adamı olarak çözümü bulmanız gerekir. Burada, boşlukları bulmanıza ve hedeften yararlanmanıza yardımcı olan çevrimiçi güvenlik profesyonel araç listesini alacaksınız.

En İyi 10 Çevrimiçi Sızma Testi Aracı

  1. Dahili
  2. Wappalyzer
  3. Dnsdumpster
  4. casus
  5. avcı
  6. Hurda
  7. URL Fuzzer’ı
  8. Şodan
  9. Delici Aletler
  10. davetsiz misafir

Dahili

Çevrimiçi Sızma Testi Araçları
Dahili

Bu, alan API’sini ve canlı alan API’sini hedefleyerek gerçek zamanlı bilgi veren bir teknoloji profili oluşturucudur. Etki Alanı API’si, yerleşik eklenti, çerçeve, analiz hizmeti ve kitaplıklar gibi teknik bilgiler sağlar.

Ayrıca, hedefle ilgili güncel bilgileri sağlayabilen BuiltWith veritabanına da güvenir. Arama çubuğunda arama yaparsanız, API etki alanı tarafından sağlanan birkaç bilgi alırsınız.

Bu API etki alanı, etki alanınız için gerçek zamanlı olarak kapsamlı bir arama sağlayacak şekilde çalışır. Bu, son kullanıcıya tam güvenlikle doğru teknik bilgiler sağlar.

Wappalyzer

wapalyzer

Bu yazılım, teknolojinin takıldığı bilgileri çıkarmaya yardımcı olur. CMS ve hedefi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu çerçeveyi kullanmalısınız. Bu, çalıştırılan aleti wappalyzer yapacaktır.

Arama API’sini kullanarak bilgilere erişmek için bu tür aracı kullanmanın farklı yolları vardır. Ürün güvenliğini sağlamak için mühendisler ve geliştiriciler Wappalyzer teknolojisini kullanır.

Bir kullanıcı olarak bu uzantıya Firefox, Chrome, Edge vb.’de göz atabilirsiniz.

Dnsdumpster

Dnsdumpster

Bu, alt etki alanını keşfeden ve bunu hedefleyen bir tür etki alanı araştırma aracıdır. İş, Shodan ve Maxmind’i içeren alt etki alanını bulmaktır. Bir kullanıcı olarak, sınırsız sayıda arama yapmanıza izin verilmez, bunun bir sınırı vardır. Daha fazla limitle denemek istiyorsanız, bir alan profili oluşturucuyu seçmeniz gerekir.

Bu etki alanı profili oluşturucu, etki alanını da gerçekleştirdiğinden Dnsdumpster’a biraz benzer. Etki alanı profili oluşturucu çok fazla ek bilgiye sahiptir ve ücretsiz değildir. Bunun için bir üyelik planınız olması gerekir.

Hackertarget.com’u seçebilir ve tüm etki alanı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

casus

Çevrimiçi Sızma Testi Araçları
casus

Bu, esas olarak ticari amaçlar için kullanılan ve alt etki alanı kullanıcısının buna ihtiyaç duyduğunu bulmak için kullanılan çevrimiçi bir araçtır.

Ayrıca, alt etki alanını aramak için size bir ipucu verir ve bir IP araması olarak çalışır. Piyasada çok daha fazla alt alan bulucu var.

Ayrıca, şirketin kimlik avına karşı savunmasız olduğu e-posta adresini de bulmanız gerekir. Hedef şirketin e-posta adresini bulmanız gerekiyor.

avcı

Bu, herkesin e-posta bulma yöntemini veya alan arama yöntemini kullanarak e-posta adreslerini arayabileceği en iyi e-posta bulma hizmetlerinden biridir.

Bu alan adı yalnızca arama amaçlı olduğundan, arama çubuğuna alan adıyla birlikte e-posta adresini yazmanız gerekir.

Araçlar ayrıca, e-postalarınızı tam bir güvenle göndermenizi sağlamak için e-posta adresini tamamen kontrol eden bir E-posta Doğrulayıcı içerir.

Hurda

Etki alanı arama özelliklerine sahip e-posta adreslerini aramak, e-posta pazarlaması için en iyisidir. Neden tek posta gönderiyorsunuz, toplu bir e-posta bulucunuz olacak ve çalışanların ve şirket adlarının CSV dosyalarını içe aktararak işinizi daha az yapmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca toplu olup olmadığını da destekler.

Birçok kullanıcı, mevcut API için e-posta adresini programlı olarak aramayı tercih eder.

E-posta bulma aracıyla daha fazlasını keşfetme seçeneklerine sahip olacaksınız. Hangi dosya veya klasörün size yönetici parolası, web sunucusu ve GitHub anahtarı gibi hassas bilgileri vereceğini bilmeniz gerekir.

URL Fuzzer’ı

Çevrimiçi Sızma Testi Araçları

Bu, Pentest aracı tarafından verilen en iyi çevrimiçi hizmetlerden biridir ve ayrıca gizli dosya ve dizinleri keşfedebileceğiniz özelleştirmeyi de yapabilirsiniz. Bu, 1000’den fazla yaygın adı ve güvende tuttuğu her şeyi işleyebilir.

Bu, temel olarak, hafif veya tam tarama yoluyla gizli kaynağınızı güvende tutmak için kullanılır. Kayıtlı kullanıcı tam tarama moduna izin verdi.

Bu araç, bilgi toplama, altyapı taraması, güvenlik testi ve çok daha fazlası için en iyi 20’den fazla araç içerir.

Şodan

Bir müşteri olarak Shodan’a tamamen güvenebiliriz ve size detaylı bilgi verir. Google nasıl bir arama motoruysa, Shodan da bir arama motorudur. İnternetteki bilgilerin görünmeyen kısmını aramaya yardımcı olur ve bu siber güvenlik için en iyisidir.

Shodan’ın da size göstereceği herhangi bir şeydeki mükemmel sayıyı bilmek istediğinizi varsayalım. Arama çubuğuna soruyu yazmanız gerekiyor ve belirli sonucu alacaksınız.

Çevrimiçi bir istismar arama aracı arıyorsanız, bu araç en iyisidir.

Delici Aletler

Web siteleri ve ağ altyapılarındaki güvenlik açıklarını hızla keşfetmek ve bildirmek için en iyi çevrimiçi araçlardan biri.

Web sitesi, otomatik test dizilerini çalıştırmak için 25’ten fazla araç sunar ve ayrıca özelleştirilebilir rapor şablonları sağlar.

Kara kutu harici ağ güvenlik değerlendirmeleri ve pentesterlerin olası sorunları belirlemesine ve hızlı bir şekilde yanıt vermesine olanak tanıyan raporları gerçekleştirmek için en iyi araçlardan biridir.

davetsiz misafir

Çevrimiçi Sızma Testi Araçları

Siber güvenlik açıklarını bulan çevrimiçi otomatik sızma testi platformlarından biridir, kendi sistemlerinize karşı gerçek siber saldırıları simüle etme sürecini içerir.

Araçlar, web katmanı güvenlik sorunları, altyapı zayıflıkları ve diğer güvenlik yanlış yapılandırmalarını içeren güvenlik açıkları için sistemleri kontrol eder.

Araçlar ayrıca, e-postalarınızı tam bir güvenle göndermenizi sağlamak için e-posta adresini tamamen kontrol eden bir E-posta Doğrulayıcı içerir.

Çözüm

Yukarıda listelenen tüm araçlar işlerini yapmak için mükemmeldir. Araştırma çalışmanız için bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Bunların hepsinin kullanımı güvenlidir.

Ayrıca Okuyun

En İyi 10 Ücretsiz Web Uygulaması Sızma Test Aracı 2020

Ağınızı Korumak için En İyi 10 Gelişmiş Uç Nokta Güvenlik AracıSource link