İsviçre hükümeti, federal böcek ödül programının yakında başlatılacağını duyurdu


İsviçre Bug Bounty AG, program yönetimi sözleşmesi imzaladı

İsviçre hükümeti, federal böcek ödül programının yakında başlatılacağını duyurdu

İsviçre Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC), federal hükümet için yeni bir hata ödül programı başlattığını duyurdu.

2021’de yürütülen bir pilot proje, Federal Dışişleri Bakanlığı, FDFA ve İsviçre parlamento hizmetlerinin toplam altı BT sisteminin güvenlik açıkları için etik bilgisayar korsanları tarafından tarandığını gördü.

Proje, biri kritik, yedisi orta ve ikisi düşük olarak sınıflandırılan olmak üzere toplam 10 güvenlik açığı döndürdü.

Sonuç olarak, program NCSC liderliğindeki diğer federal kurumları da kapsayacak şekilde genişletildi.

Yaklaşan lansman

Bu yıl başlaması beklenen yeni güvenlik ödülleri programı, bugün (3 Ağustos) devlet ihalesini kazandığını doğrulayan Bug Bounty Switzerland AG tarafından yönetilecek.

CEO ve kurucu ortak Sandro Nafzger şunları söyledi: Günlük Swig: “Ulusal Siber Güvenlik Merkezi ile çalışmaktan gurur ve onur duyuyoruz – İsviçre’deki en iyi siber güvenlik uzmanlarından bazılarından oluşuyor.

“Bizim için, NCSC ile stratejik ortaklık ve federal yönetimle yenilikçi işbirliği, İsviçre’de böcek ödül programları oluşturma stratejimizin uygulanmasında önemli bir kilometre taşıdır.”

En son hata ödül haberlerinin devamını okuyun

Platform, 2021’de İsviçre’de piyasaya sürülen ilk platformdu ve müşterileri arasında güvenli e-posta sağlayıcısı Proton ve İsviçre Üniversite Hastanesi’ni sayıyor.

Nafzger şunları söyledi: “Etik bilgisayar korsanlarıyla işbirliği, İsviçre’nin dijital dönüşümünün başarısının anahtarıdır ve bu gerçekleşmenin İsviçre’de yavaş yavaş gerçekleştiğini görüyoruz.

“Etik bilgisayar korsanlarıyla işbirliği yapmak siber güvenlikten daha fazlasıdır, şeffaf bir öğrenme kültürüne doğru bütün bir zihniyet ve kültürel değişimdir. Neredeyse mükemmel İsviçre’nin çekirdek DNA’sında henüz sahip olmadığı bir şey.”

Yaklaşan program hakkında daha fazla bilgi İsviçre NCSC’nin web sitesinde bulunabilir.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR Hata Ödül Radarı // Ağustos 2022 için en son hata ödül programlarıSource link