İngiltere NCSC ve ICO, hukuk sektörünü işletmeleri fidye yazılımı taleplerini ödemekten caydırmaya çağırıyor


Jessica Haworth

12 Temmuz 2022, 10:07 UTC

Güncelleme: 12 Temmuz 2022, 11:47 UTC

Tavsiye, siber suçların maliyeti ‘arttıkça’ geliyor

İngiltere NCSC ve ICO, hukuk sektörünü fidye yazılımı ödemelerini caydırmaya çağırıyor

İngiltere Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) ve Bilgi Komisyonu Ofisi (ICO), hukuk endüstrisini fidye yazılımı taleplerini ödememeye çağıran ortak bir mektup yayınladı.

bu mektup (PDF), her iki kuruluş tarafından da takip edilen fidye yazılımı ödemelerinin sayısındaki artışın ve avukatların müvekkillerine aşırı taleplere boyun eğmelerini tavsiye ettiğine dair artan şüphenin ardından yayınlandı.

“GCHQ’nun bir parçası olan NCSC ve ICO, mektuplarında, fidye yazılımı ödemelerinde bir artış olduğuna dair kanıtlar gördüklerini ve bazı durumlarda avukatların, müşterilere ödeme yapmaları konusunda tavsiyede bulunmuş olabileceğini belirtiyor. verileri güvende tutacak veya ICO’dan daha düşük bir cezaya yol açacaktır ”diye yazıyor.

“İki kuruluşlar Hukuk Cemiyeti’nden, durumun böyle olmadığını ve suçluları daha da teşvik edebilecek ve dosyaların iade edilmesini garanti etmeyecek olan fidye ödemeyi teşvik etmediklerini veya bunlara göz yummadıklarını üyelerine açıklamasını isteyin.”

Milyar sterlinlik endüstri

Açıklamada, maliyetin siber Suç 2015/16 mali yılında İngiltere ve Galler’deki bireylere yönelik bilgisayar kötüye kullanımı olaylarının toplam maliyetinin 1,1 milyar sterlin (1,19 milyar $) olduğunu tahmin eden Suçun Ekonomik ve Sosyal Maliyetleri raporundaki rakamlara atıfta bulunarak “milyarlarca” .

ICO’da İngiltere bilgi görevlisi John Edwards ve NCSC CEO’su Lindy Cameron tarafından imzalanan mektup, hukuk endüstrisinde çalışanları siber suçlarla ilgili konularda “daha fazla işbirliği yapmak” için iki kurumla birlikte çalışmaya teşvik ediyor.

En son fidye yazılımı haberlerinin devamını okuyun

Cameron şunları söyledi: “Fidye yazılımı, Birleşik Krallık için en büyük çevrimiçi tehdit olmaya devam ediyor ve suç örgütlerine fidye taleplerini ödemeyi teşvik etmiyor veya buna göz yummuyoruz.

“Maalesef fidye yazılımı suçlularına yapılan ödemelerde son zamanlarda bir artış gördük ve hukuk sektörünün bu eğilimi tersine çevirmede hayati bir rolü var.

“Siber güvenlik kolektif bir çabadır ve fidye yazılımlarla mücadele ve güvenlik açığının korunması için çabalarımızı sürdürürken hukuk sektörünü bizimle birlikte çalışmaya çağırıyoruz. Birleşik Krallık çevrimiçi güvenli.”

Edwards şu yorumu yaptı: “Son beş yılda Birleşik Krallık firmalarına milyarlarca dolara mal olan siber suçları gördük. Buna verilecek yanıt, dikkatli olmak, uygun yedekleme dosyalarının tutulması da dahil olmak üzere iyi bir siber hijyen ve saldırıları belirlemek ve durdurmak için uygun personel eğitimi olmalıdır.”

“Şirketlerin davaları nasıl ele alacağımızı ve en kötü durumda tepkimizde tanıyacağımız şekilde kendilerini korumak için pratik adımları nasıl atabileceklerini anlamalarını sağlamak için hukuk mesleği ve NCSC ile birlikte çalışmak istiyorum.”

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR KOBİ’ler MFA’yı benimsemekte yavaş – çalışmaSource link