Hesap Devirlerine Karşı Sürekli Biyometrik Kimlik Doğrulama Aracı


Graboxy Sentinel ile tanışın

Tamas Zelczer, CEO, Cursor Insight

Yirmi yıl önce, kimliğinizin fiziksel dünyada çalınması çok daha olasıydı, ancak bugün çevrimiçi oluyor. Siber suçlular becerilerini geliştirdikçe ve tekniklerinde giderek daha karmaşık hale geldikçe, hesap devralma (ATO) saldırıları son yıllarda çarpıcı bir şekilde artıyor.

2020’de, uzaktan çalışmaya atılan bir dünyada, sahte oturum açma girişimleri %282 arttı. Durum o zamandan beri sadece daha da kötüleşti. Kimlik Hırsızlığı Kaynak Merkezi’nin yıllık raporuna göre, veri ihlalleri 2021’de %68 arttı ve işletmelerin %36’sı uzaktan çalışan eylemleri nedeniyle bir güvenlik olayı yaşadı.

İşletmenizi kurumsal hesap ele geçirme saldırılarından korumanın en etkili stratejilerinden biri, kimlik doğrulama sürecinizi geliştirmektir. Çalınan kimlik bilgileri, bilgisayar korsanları geçemedikleri kimlik doğrulama istemleriyle karşı karşıya kaldıklarında işe yaramaz hale gelir.

Geleneksel kimlik doğrulama teknikleri, siber suçlular tarafından kolayca alt edilir ve bu da bunları sağlam dolandırıcılık önleme için yetersiz kılar. Kuruluşlar, hassas verilerini ve kritik sistemlerini koruma konusunda daha stratejik düşünmeye başlamalıdır. Ayrıca, hem şimdi hem de gelecekte işe yarayacak, sürdürülebilir ve uyarlanabilir bir siber güvenlik çözümü seçmeleri gerekiyor.

Tek seferlik kimlik doğrulama yöntemleri yalnızca belirli zamanlarda güvenlik sağlar. Giriş sırasında 2FA veya MFA dağıtmak, onu daha güvenli hale getirecektir. Genellikle, banka havalesi başlatmak, kartla ödeme yapmak veya hassas kurumsal verilere erişim sağlamak gibi belirli yüksek riskli etkinlikler için ek kimlik doğrulaması gerekir.

Ayrıca, tek seferlik kimlik doğrulama tekniklerinin hacklenmesi kolaydır ve siber suçlu bir kez erişim sağladığında, onları durduracak hiçbir şey yoktur.

Sürekli kimlik doğrulama ise arka planda çalışır ve kullanıcıdan herhangi bir ekstra girdi gerektirmez. Kullanıcının davranışını ve etkinliğini gözlemlerken, bunları yüksek sıklıkta tanımlamak için gelişmiş değerlendirme yöntemleri uygular.

Bu, kimlik doğrulamanın sürekli bir süreç haline geldiği anlamına gelir – kullanıcının yaptığı her şey görünmez bir kimlik doğrulama zorluğudur. Fare hareketi dinamikleri, tuş vuruş dinamikleri ve kullanıcının dijital parmak izi (IP adresi, tarayıcı sürümü vb.) sürekli kimlik doğrulama için kullanılabilir.

Çoğu davranışsal biyometrik kimlik doğrulama sistemi, makine öğrenimi modellerine dayanmaktadır. Bu, zaman içinde kimlik doğrulamanın doğruluğunu artırmalarına olanak tanır. Verileri ne kadar uzun süre kaydedebilirler, yani kullanıcı davranışını izleyebilirlerse, özellikleri ve benzersiz kullanıcı özelliklerini o kadar doğru tanıyabilirler ve kimlik doğrulama o kadar doğru olur.

Cursor Insight Ltd.’nin Graboxy Sentinel ürünü, sürekli biyometrik kimlik doğrulama sağlayan ve işletmeleri kurumsal hesap devralmalarından koruyan yeni bir üründür. Kullanıcıların el yazısı kadar benzersiz olan imleç hareketlerini öğrenmek ve analiz etmek için şirketin tescilli AI teknolojisini kullanır.

Gerçek zamanlı imleç hareketi analizi, kullanıcının biyometrik profilinden bir sapma gösteriyorsa, Graboxy Sentinel, hesaba erişen sahtekar kullanıcıyı işaretler. Bayraklı kullanıcılar, geleneksel çok faktörlü kimlik doğrulama yöntemleri kullanılarak kilitlenebilir veya yeniden doğrulanabilir.

https://vimeo.com/694347500

Gömme sürümü:

Graboxy Sentinel çok yönlü bir siber güvenlik aracıdır ve kurumsal hesaplar, uzaktan çalışma için ev ofisleri veya çevrimiçi bankacılık ve ödeme hizmetleri ile kullanılabilir.

Mevcut tüm kimlik doğrulama yöntemlerinizi tamamen atmanızı önermiyoruz. Giriş için tek seferlik kimlik doğrulama kullanılmalıdır. Ancak tek başına şifreler nadiren yeterlidir. Daha fazla güvenlik için 2FA veya MFA eklemeye değer. Güvenlik seviyenizi en üst düzeye çıkarmak için, kullanıcı oturumu sırasında arka planda sürekli kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Bu kimlik doğrulama teknikleri kombinasyonu, herhangi bir hesap ele geçirme saldırısından sizi koruyacaktır.

Sürekli kimlik doğrulama ve Graboxy Sentinel hakkında daha fazla bilgi için adresini ziyaret edin. sentinel.graboxy.com.

yazar hakkında

Tamas Zelczer YazarTamas Zelczer, Cursor Insight’ın CEO’sudur. Tamas’a çevrimiçi olarak şu adresten ulaşılabilir: [email protected] ve şirketimizin web sitesinde https://sentinel.graboxy.com/.

ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserini izin almadan sınırlı olarak kullanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Siber Savunma Medya Grubu, siber haberleri, olayları, bilgileri ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak web sitemiz Cyber ​​Defense Magazine’de bildiren bir haber raporlama şirketidir. Tüm görüntüler ve raporlama, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.Source link