Havaalanları, Köprüler ve Çevre Yolları – Cyber ​​Defense Magazine


Ulaştırma Sektöründe Siber ve Fiziksel Ulaştırma

Alan Cunningham, Gazeteci, Gerçeği Söyleyin

Diğer iş, hükümet, kamu güvenliği/hizmet ve toplum alanlarında olduğu gibi, ABD’nin ulaşım sistemi de çok sayıda zorluk ve tehditle karşı karşıya. Açıklık getirmek gerekirse, ulaştırma sektörü “insanları veya malları taşımak için hizmetler sunan bir şirketler kategorisini ve ayrıca ulaşım altyapısını…[consisting] hava taşımacılığı ve lojistik, havayolları, denizcilik, karayolu ve demiryolu ve ulaşım altyapısı dahil olmak üzere çeşitli endüstriler” ve daha da “hava taşımacılığı ve lojistik, havayolları, denizcilik, demiryolları, kamyon taşımacılığı, havaalanı hizmetleri, otoyollar ve alt sektörlere bölünmüştür. demiryolu rayları ve deniz limanları ve hizmetleri”.

Doğal afetlerden tedarik zinciri sorunlarına kadar, kamyon taşımacılığı ve taşımacılık Amerika Birleşik Devletleri’nin işlemesini sağlar; yiyecek, su veya diğer temel malzemeleri elde etme yeteneği olmadan, belirli bir ilçe, eyalet, bölge veya hatta potansiyel olarak ulusun toplumu parçalanabilir ve işlevini yerine getiremez hale gelebilir.

Ulaştırma endüstrisine yönelik bu tehditlerin en göze çarpanı, yabancı istihbarat servisleri, terörist gruplar ve bireysel bilgisayar korsanlarının potansiyel olarak, “[collect] çalışanlarının özel finansal, kişisel ve sağlık bilgilerinin yanı sıra müşterilerin hesap numaraları ve diğer korunan bilgileri…[render Electronic Logging Devices] bir virüs, fidye yazılımı veya başka bir bilgisayar korsanlığı olayı tarafından çalıştırılamaz [resulting in lost revenue and people being unable to get to their destination]”, bir şirketin bilgisayar sistemlerine girerek gecikmelere, bozulabilir ürünlere veya tüm bilgisayar sistemlerinin kapanmasına ve ardından para talebine (herhangi bir şirket için çok gerçek bir tehdit) neden olan şirket çapında bir arızaya neden olur. Bu sistemlerin arızalanması, ulaşım endüstrisi için çok ciddi sorunlara yol açacaktır ve kamyoncular Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işletmelerin büyük çoğunluğunun belkemiği olduğundan, sistemlerinin durdurulması, işlerin genel işleyişine inanılmaz derecede zararlı olacaktır. ülke.

Siber güvenlik açısından, doğal olarak daha iyi eğitim, daha bilinçli çalışanlar ve rutin güvenlik kontrolleri yapmak gibi temel öneriler vardır, ancak bu şirket açısından. ABD Ulaştırma Bakanlığı (DoT), araçların hacklenmesini önlemek için araçlara daha iyi güvenlik sistemleri sağlayarak, siber tehditler ve güvenlik konusunda ortak özel sektör-iş/hükümet tartışmaları düzenleyerek ve iletişim sistemlerini daha iyi geliştirerek bu konularda da yeterince yardımcı olabilir. araçların saldırıya açık olmaması için. İç Güvenlik Bakanlığı da özel sektöre, ulaşımın sadece karayı değil, deniz ve hava yolculuğunu da içerdiği konusunda eğitim ve tavsiye verebilir ve vermelidir; temel mal ve hizmetler.

Siber, ulaşım endüstrisinin önündeki tek büyük zorluk da değil. Amerikan İnşaat Mühendisleri Derneği’nin tahminine göre, Amerika’nın altyapısının fiziksel durumunun en güvenli veya iyi gelişmiş olmadığı iyi belgelenmiştir: “ABD’nin ülkenin durumunu iyileştirmek için 2025 yılına kadar yaklaşık 4,5 trilyon dolar harcaması gerekiyor. yollar, köprüler, barajlar, havaalanları, okullar ve daha fazlası” diyerek havalimanları ve limanlardaki sıkışıklığın ciddi bir sorun olduğunu ve gecikmelere ve ulaşım sorunlarına yol açtığını vurgularken, köprülerin kabaca yüzde 32,6’sının elli yaşın üzerinde ve bakıma ihtiyacı olduğunu vurguladı. ABD’deki demiryolu projelerinin çoğunun “birikmiş [by] 111 yıl”, hem kentsel hem de kırsal yolların yüzde 46’sının “kötü durumda” olduğu, toplu taşımanın ciddi şekilde yetersiz finanse edildiği ve milyarlarca dolara ihtiyaç duyduğu ve nihayet iç su yollarında seyreden birçok geminin bunu yapmakta zorlandığı barajlar ve kilitler eskimekte ve paslanmaktadır.

Açıkça, kara, deniz ve hava ulaşım sistemlerinin büyümesine ve bir zamanlar olduğundan daha büyük olmasına kesinlikle yardımcı olacak büyük bir bayındırlık işleri ve altyapı projelerine ihtiyaç vardı. Bu, Biden’ın Kongre’de genel amacı olan iki taraflı bir altyapı tasarısını geçirmek için çalıştığı 2020 ABD başkanlık seçimlerinin ardından yanıtlandı.[rebuilding] Amerika’nın yolları, köprüleri ve rayları, temiz içme suyuna erişimi genişletiyor, her Amerikalı’nın yüksek hızlı internete erişimini sağlıyor, iklim kriziyle mücadele ediyor, çevre adaletini geliştiriyor ve çoğu zaman geride bırakılan topluluklara yatırım yapıyor…[in addition to easing] ulusumuzun limanları, havaalanları, demiryolları ve karayolları için gecikmiş iyileştirmeler yaparak tedarik zincirlerini güçlendirmek ve enflasyonist baskıları azaltmak”. CNBC News’e göre, 2021 yılının Kasım ayında 1 trilyon dolarlık fatura geçtiğinde, yasa “yollara, köprülere ve diğer büyük projelere 110 milyar dolar sağlıyor. Amtrak’ta yapılacak olası iyileştirmeler de dahil olmak üzere, yük ve yolcu demiryoluna 66 milyar dolar yatırım yapacak. [and directs] 39 milyar dolar toplu taşıma sistemlerine ”.

Ancak, bu iki partili yasa tasarısında hala birçok sorun var. Birincisi, Amerikalıların büyük bir çoğunluğunun hala kırsal, daha fazla kırsal alanda yaşaması, bu da güçlü geniş bant yeteneklerine erişmenin yanı sıra gerekli malzemeleri elde etmeyi zor ve külfetli hale getiriyor. Taşımacılık sektörünün fiziksel ve siber uzamsal olarak korunmasını sağlamak için eksiksiz bir revizyon, Amerikalıların temel malzemelere erişimini sağlamak ve tüm Amerikalıların mallarına erişebilmesini ve mallarını yurtdışına taşımasını sağlamak için son derece önemlidir. Zamanında moda, hepsi bir sonraki başkanlık yönetiminin (ve sonrakinin) ciddi olarak odaklanması gereken zorluklar olmalı.

Ulusal karayolu sistemi ile ilgili olarak, en dayanıklı ve sağlam CIKR olduğuna katılmıyorum. Forbes’in 2017 tarihli bir makalesi, kentsel yoğunluğun ve trafiğin yüksek olduğu Chicago ve San Francisco gibi yerlerin nasıl daha yüksek risk altında olduğunu ve zayıf ve çökmekte olan altyapıya karşı daha duyarlı olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor. ABD’nin ulusal karayolu sisteminin ek yardıma (iki partili yasanın ötesine geçerek, çevreye ve genel olarak ekonomiye fayda sağlayacak çeşitli başka çözümlere) çok ihtiyacı olduğu çok açık ve yolları aramakta tereddüt ediyorum ve Amerika Birleşik Devletleri karayolları sağlam veya esnek bir sistem. Bu, 20. yüzyılın ortalarından sonlarına kadar doğru olsa da, son yirmi yılda Amerika’nın yollarının bakımı ciddi şekilde azaldı.

Yine de bu durum hızla değişiyor. Kısa bir süre önce, 2022 yılının Mart ayında, Biden yönetimi ve DoT’nin “Federal Transit İdaresi… Amerika’nın otobüslerini modernize etmek ve elektrikli hale getirmek, otobüs sistemlerini ve güzergahlarını daha güvenilir hale getirmek ve güvenliklerini artırmak için 39 eyalette 70 projeye 409,3 milyon dolar hibe verdi” . Bu hibeler ve ekonomik katkılar “Amerika’daki en yaygın ulaşım biçiminin modernleştirilmesini ve iyileştirilmesini destekliyor ve düzinelerce topluluğun, sera gazı emisyonlarını azaltan veya ortadan kaldıran, daha temiz havayı teşvik eden ve elektrikli otobüsler gibi yeni teknoloji ve elektrikli otobüsler satın almasına yardımcı olacak. faturada halihazırda alınan milyonlara ek olarak iklim krizinin ele alınmasına yardımcı olun. Biden ayrıca, “[build] daha kaliteli kamyon taşımacılığı işleri yoluyla tedarik zinciri esnekliği…[and increase] ticari sürücü belgelerinin verilmesini hızlandırmak için federal fon sağladı, Gazi İşleri Bakanlığı aracılığıyla gazilere yönelik sosyal yardım çabalarını genişletti ve işe alım ve çalışanların savunuculuğunu genişletmek için Çalışma ve Ulaştırma Bakanlıkları arasında ortak bir girişim kurdu”.

Biden yönetimi bu konular üzerinde çok çalışıyor, ancak yine de programların siber uzay yönünü ihmal ediyor, siber saldırılara ve ağ saldırılarına karşı savunmak yerine büyük ölçüde ekonomik önlemlere ve verimliliğe odaklanıyor ve en yakın öğe tedarik zinciri esnekliği oluyor. Sektörün sorunlara karşı ne kadar risk altında olduğu düşünüldüğünde, ulaşım sisteminin siber yanıtlarının iyileştirilmesine daha fazla vurgu yapılması bir zorunluluktur.

yazar hakkında

Alan Cunningham YazarAlan Cunningham, Truth Be Told, ReaperFeed ve dış politika düşünce kuruluşu Quo Vademus dahil olmak üzere birden fazla ulusal güvenlik ve insan hakları örgütüne sahip bir Gazetecidir. The Diplomat, Modern Diplomacy, Security Magazine, National Institute of Military Justice, The Crime Report of the John Jay College of Criminal Justice ve Jurist of the University of Pittsburgh Hukuk Fakültesi gibi çeşitli yayınlarda yayımlanmıştır. Norwich Üniversitesi ve Austin’deki Texas Üniversitesi’nden mezun oldu ve Birmingham Üniversitesi’nden Tarih alanında doktora ve St. Mary’s Hukuk Fakültesi’nden JD almayı umuyor. O bir cinsel saldırı savunucusu ve Cinsel Saldırıyla Mücadele için zamanını gönüllü olarak veriyor. Kendisine Twitter’da @CadetCunningham adresinden ulaşılabilir.

ADİL KULLANIM BİLDİRİMİ: “Adil kullanım” yasası uyarınca, başka bir yazar, orijinal yazarın eserini izin almadan sınırlı olarak kullanabilir. 17 ABD Yasası § 107 uyarınca, telif hakkıyla korunan materyalin “eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim (sınıf kullanımı için birden çok kopya dahil), burs veya araştırma gibi amaçlarla belirli kullanımları, bir telif hakkı ihlali değildir.” Politika gereği, adil kullanım, halkın telif hakkıyla korunan materyallerin bölümlerini yorum ve eleştiri amacıyla özgürce kullanma hakkına sahip olduğu inancına dayanır. Adil kullanım ayrıcalığı, bir telif hakkı sahibinin münhasır haklarındaki belki de en önemli sınırlamadır. Siber Savunma Medya Grubu, siber haberleri, olayları, bilgileri ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak web sitemiz Cyber ​​Defense Magazine’de bildiren bir haber raporlama şirketidir. Tüm görüntüler ve raporlama, yalnızca ABD telif hakkı yasasının Adil Kullanımı kapsamında yapılır.Source link