Hackerlar iki Alman enerji tedarikçisini nakavt etti


Etkilenen her iki şirket, Entega ve Mainzer Stadtwerke aynı BT çözümleri sağlayıcısına sahiptir.

Darmstadt merkezli Entega ve Meinz merkezli Mainzer Stadtwerke hafta sonu saldırıya uğradı. Bu makalenin yayınlandığı sırada her iki şirketin web siteleri hala kapalıydı.

Entega’nın tweetine göre şirket, esas olarak firmanın web sitesini ve personel e-posta hesaplarını etkileyen bir saldırıya uğradı. Entega iddia ediyor kritik altyapı etkilenmedi ve hiçbir müşteri verisi sızdırılmadı.

Yerel basın, Mainzer Stadtwerke’nin de söz konusu kritik altyapının zarar görmediğini ve herhangi bir tedarik arızası beklenmediğini söyledi. Her iki enerji sağlayıcısı da aynı BT çözümleri sağlayıcısı olan Count+Care’i kullanır. Şirketin web sitesine de yayın sırasında erişilemiyor.

Birçok Alman rüzgar çiftlikleri Son aylarda siber saldırılara maruz kaldı. Bir saldırı, bir Alman rüzgar türbini bakım ve onarım şirketi olan Deutsche Windtechnik’i BT sistemlerini kapatmaya zorladı.

Bir başka Alman rüzgar türbini operatörü Nordex, siber saldırıya uğradı Mart ayının son gününde. Sonuç olarak, şirket ‘çeşitli BT sistemlerini’ kapatmak zorunda kaldı. Nordex muhtemelen bir fidye yazılımı saldırısından muzdaripti.

İngiliz, Amerikalı, Avrupalı ​​ve diğer müttefikler Kremlin’in siber saldırıların arkasında Avrupa’daki rüzgar çiftliklerine karşı

https://www.youtube.com/watch?v=WBQ978LEwnI*{padding:0;kenar boşluğu:0;taşma:gizli}html,gövde{yükseklik:100%}img{konum:mutlak;genişlik:%100;üst:0;alt:0;kenar boşluğu:oto}açıklık{yükseklik: 48px;width:68px;position:absolute;left:50%;top:50%;margin:-24px 0 0 -34px}#bg{fill:#212121;opacity:.8}body:hover #bg{dolgu: #ed1d24;opaklık:1}

“>


Cybernews’den daha fazlası:

Starlink’e yapılan bir siber saldırı, askeri bir uyduyu hacklemek kadar kötü mü?

Apple M1 çipini yenebilen PACMAN: yazılım güncellemeleri çok önemli

Apple AirTag, ABD’de bir adamı takip edip öldürmek için kullanılır

“Biraz ödev yap!” siber yazar film yapımcılarına anlatıyor

Şifre gerçekten öldü mü?

Abone olmak bizim için haber bülteni

Source link