Genç Snapchat Şantajı Siber Suçları – BT Güvenliği Gurusu İçin Hapsedildi


Snapchat hesaplarını hackleyen ve para kazanmak için kadınların çıplak görüntülerini internette paylaşmakla tehdit eden bir genç, iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Para ödenmezse Bushi, kurbanın çıplak görüntülerini internette yayınlamakla tehdit edecekti.

Aralık 2020 ile Şubat 2021 arasında bir dizi bilgisayar korsanlığı olayı ve dolandırıcılık nedeniyle Pazartesi günü Wood Green taç mahkemesinde iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kurbanların Snapchat hesaplarından alınan bir dizi mahrem görüntüsü internette yayınlandı, ancak yargıç Bushi’nin sorumlu olmadığını kabul etti. Bir kurban, bir iş arkadaşı tarafından söylendiğinde fotoğraflarının sızdırıldığını tespit etti.

Met Polisinin Siber Suç Birimi, Mayıs 2021’de şantaj planında kullanılan sahte isimlerle kurulmuş PayPal hesaplarını araştırmak üzere çağrıldı. Bushi, hesapları oluşturmak için kullanılan cep telefonu numaralarından teşhis edildi.

Yaşları 17 ile 35 arasında değişen yedi kurban soruşturmaya yardım etmek için öne çıktı.

Soruşturma memuru Dedektif Constable Ed Sehmer şunları ekledi: “Kurbanlar genellikle utanç veya mahcubiyet hissedebildikleri için bu suç türü genellikle eksik bildiriliyor. Utanılacak bir şey yok.

Bushi, bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak için bir bilgisayara yetkisiz erişim, dolandırıcılıkta kullanılan makalelere sahip olma, yanlış temsil yoluyla dolandırıcılık ve üç kez şantaj yapmaktan suçlu bulundu.Source link