Fortinet Lacework’ü Satın Almayı Planlıyor


Fortinet Pazartesi günü, bulut tabanlı güvenlik hizmetleriyle güvenli erişim hizmeti uç noktalarını geliştirmek için bulut güvenlik şirketi Lacework’ü satın alma planlarını duyurdu.

Lacework, bulut altyapısında olup bitenleri korumak için bulutta yerel uygulama koruma platformu hizmetlerini entegre eder. Verilerle desteklenen bulut güvenliği platformu, müşterilerin bulut iş akışlarını yönetebilmesi ve güvence altına alabilmesi için bulut ortamlarındaki verileri toplayıp analiz eder. Platform, bir güvenlik sorununa işaret edebilecek anormal veya beklenmeyen faaliyetlerle ilgili ayrıntıları belirler ve paylaşır. Fortinet Pazarlama Müdürü John Maddison, Lacework’ün yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisi, veri toplama yetenekleri, veri gölü ve kod güvenliği araçları sunduğunu yazdı. satın almayı duyuran blog yazısı.

Fortinet, Lacework’ün bulut tabanlı uygulama koruma platformunun yeteneklerini güvenlik erişim hizmeti uç portföyüne entegre etmeyi planlıyor. Maddison’a göre Lacework’ün Fortinet’in güvenlik duvarı ve WAAP yetenekleriyle entegre edilmesi, müşterilerin bulut uygulaması içinde olup bitenleri ve uygulama arasında ve ağ dışında olup bitenleri korumasına olanak tanıyacak.

2021 yılında Lacework’ün değeri 8,3 milyar dolardı. Bu yılın başlarında Wiz’in şirketin değerlemesinin küçük bir kısmı için Lacework ile görüştüğüne dair haberler vardı. Fortinet’in yılın ikinci yarısında tamamlanması beklenen anlaşmasının şartları açıklanmadı

Source link