Eski Twitter Çalışanı, Kullanıcının Özel Bilgilerini Paylaşmaktan Suçlu Bulundu


Eski Twitter Çalışanı, Kullanıcının Özel Bilgilerini Suudi Arabistan'a Paylaşmaktan Suçlu Bulundu

Eski bir Twitter çalışanı, yabancı bir hükümetin temsilcisi olarak hareket etmekten ve Twitter kullanıcı bilgilerini yasa dışı olarak paylaşmaktan suçlu bulundu.

Raporlar, eskiden Walnut Creek, California’da yaşayan ve şu anda Seattle’da ikamet eden 44 yaşındaki Ahmad Abouammo’nun, 2015 yılında Twitter’da ‘MENA bölgesi için Medya Ortaklıkları Yöneticisi olarak çalıştığını söylüyor.

Twitter Kullanıcı Bilgilerine Erişim

Kanıtlar, Abouammo’nun Twitter kullanıcılarının özel bilgilerine erişme, bunları izleme ve Suudi Arabistan Krallığı ve Suudi Kraliyet ailesinin yetkililerine iletme karşılığında rüşvet aldığını açıkça belirtiyor.

DÖRT

Bloomberg, “Bir Hublot saati ve ABD’nin MBS yardımcısı Bader Al-Asaker’den Suudi muhaliflerle ilgili gizli Twitter hesap bilgileri karşılığında rüşvet olduğunu söylediği 300.000 dolarlık banka havalesi aldı” dedi.

İş yerinde, Abouammo Twitter kullanıcı bilgilerini korumaktan sorumluydu ve Twitter’a dürüst hizmetlerini borçluydu. Raporlar, Twitter politikalarının ayrıca Abouammo’nun Twitter’ın güvenlik politikalarının ihlallerini ifşa etmesini ve şirketle iş ilişkisi olanlardan gelen hediyeleri bildirmesini gerektirdiğini söylüyor.

Abouammo, Twitter kullanıcı bilgilerine erişim ve rüşvet alma hakkında soru sorduğunda FBI müfettişlerine yalan söyledi ve bir belgede tahrifat yaptı.

Abouammo’yu temsil eden federal bir kamu savunucusu olan Angela Chuang, jüri üyelerine davanın başarısız bir soruşturmanın ve Twitter’ın kullanıcılarının verilerini dikkatsizce ele almasının bir ürünü olduğunu söyledi. Ayrıca Abouammo’nun Twitter’da mühendis olarak çalıştığı iddia edilen işbirlikçisi Ali Alzabarah, müşahede altına alınmasına rağmen Suudi Arabistan’a kaçtı.

Chuang yargıçlara, “Hem hükümet hem de Twitter’ın itibarını kurtarmak için bir yola ihtiyacı var. ABD, birincil şüphelisinin kaçmasına izin verdi ve Twitter, Abouammo’yu “otobüsün altına” attı. Bu dava, bulabileceklerinin en iyisi mi?”

“Yabancı hükümetlerin – sosyal medyada veya herhangi bir biçimde – ifade özgürlüğünü gasp etme girişimlerine burada ABD’de müsamaha gösterilmeyecektir. Bu dava, FBI’ın anayasal hakkımızı savunma taahhüdünün kanıtıdır” dedi.

“Otoriter hükümetler, dünyayı kendi lehlerine şekillendirmek ve muhalefeti bastırmak için ulusötesi baskıya güveniyor. Amerika Birleşik Devletleri’ni, yabancı hükümetlerin sınırlarımız içindeki insanları takip etme, taciz etme veya korkutma çabalarını içeren tüm iç ve dış tehditlerden korumaya kararlıyız.”

Yabancı Bir Hükümetin Temsilcisi Olarak Hareket Etme Ücreti

Raporlar, Abouammo’nun yabancı bir hükümetin ajanı olarak hareket etmek suçundan en fazla 10 yıl hapis ve diğer suçların her biri için 20 yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirtiyor.

Ek olarak, 250.000$’a kadar para cezaları ve daha sonraki denetimli salıverme süreleri hapis cezasını takip eder. Bu nedenle, bir federal bölge mahkemesi yargıcı herhangi bir cezaya ABD Hüküm Yönergeleri ve diğer yasal faktörleri göz önünde bulundurarak karar verecektir.

Raporlara göre, ceza duruşması henüz planlanmadı.

İnternet tehditleriyle savaşmak için Web Güvenliği Elde Etme Adımları – Teknik İncelemeyi İndirin.Source link