En Çok Uzlaşmaya Açık Bulunan Medya Şirketleri – IT Security Guru


BlueVoyant tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, uzlaşmaya açık medya şirketlerinin yüzdesi, diğer tüm sektörlerdeki rakamın iki katı.

Satıcı, medya endüstrisinden 485 kuruluş üzerinde bir siber güvenlik duruş analizi gerçekleştirdi. Bulgular, Medya Endüstrisi Siber Güvenlik Zorlukları raporunda derlendi.

Hemen yama yapmak, medya şirketleri için bir zorluk olarak ortaya çıktı ve tespit edilen sistemlerin %60’ı bir yamadan altı hafta sonra hala korumasızdı.

Analiz edilen medya şirketlerinin %30’u, internete açık, herkesin erişebileceği ayak izlerindeki güvenlik açıkları nedeniyle tehlikeye maruz kalıyor. Bu güvenlik açıklarından yararlanılması, operasyonel aksama ve/veya içerik hırsızlığı gibi ciddi sorunlara yol açabilir.

Rapora göre, sektör için bir diğer zorluk da tedarik zincirlerinin karmaşıklığı.

Medya endüstrisine içerik yönetimi çözümleri sunan en iyi satıcıların %50’sinin ürünlerinde de güvenlik açıkları olduğu tespit edildi.

BlueVoyant’ın Stratejik Geliştirme Başkan Yardımcısı ve Paramount’taki Bilgi Güvenliği Eski Başkan Yardımcısı Dan Vasile, “dijital tedarik zinciri yalnızca medya için değil, tüm endüstriler için ortak bir saldırı vektörüdür” diye ekledi.

“Medya şirketleri, siber savunma duruşlarını iyileştirmek için, en kritik bulguların hafifletilmesine öncelik vermek için analizleri kullanarak genişletilmiş satıcı ekosistemlerini sürekli olarak izlemelidir.”

Tedarikçi, tedarik zinciri güvenliğini artırmak için medya şirketlerinin satıcıları incelemesini tavsiye etti. Ayrıca şirketlerin tedarik zincirini sürekli olarak izlemeleri ve varsa, satıcıları ve güvenlik açıklarını izlemek için özel platformlar kullanmaları önerilir.Source link