Emanet Hacked – Saldırganlar Dahili Sistemlerden Veri Çaldı


Güvenlik Devi Emanet Saldırıya Uğradı – Saldırganlar Dahili Sistemlerden Veri Çaldı

Dijital güvenlikte büyük bir isim olan Entrust, geçtiğimiz günlerde web sitesinde bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. Bu saldırı sırasında bilgisayar korsanları güvenlik duvarlarını ihlal etti ve ağlarındaki ihlaller yoluyla iç sistemlerinden veri çaldı.

Çevrimiçi güven ve kimliğin dağıtımı ve yönetimi konusunda uzmanlaşmış, aşağıdakiler gibi çeşitli güvenlik hizmetleri sunan bir çevrimiçi güven ve kimlik yönetimi şirketidir:-

  • Şifreli iletişim
  • Güvenli dijital ödemeler
  • Kimlik verme çözümleri

Güvenlik hizmetleri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birkaç kritik devlet kurumu ve kuruluşu tarafından kullanılırken.

Etkilenen Kritik Kuruluşlar

DÖRT

Sonuç olarak, bu olayın niteliğine ve sunulan hizmetlere göre, bu saldırının etkisinin çok sayıda kritik kuruluş tarafından hissedileceği açıktır.

Bu, aşağıdaki kritik kurum ve kuruluşları kapsar: –

  • Enerji Bölümü
  • İç Güvenlik Bakanlığı
  • Hazine Bakanlığı
  • Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı
  • Gazi İşleri Bakanlığı
  • Tarım Bakanlığı

emanet saldırıya uğradı

18 Haziran’da meydana gelen bir siber saldırıda Entrust ihlal edildi ve önemli kurumsal veriler bilgisayar korsanları tarafından çalındı.

Güvenlik araştırmacısı Dominic Alvieri tarafından alınan bir ekran görüntüsünün ardından Entrust’ın müşterilerine ihlalden ancak yakın zamanda haberdar edildi.

Ekran görüntüsünün kendisi, Entrust’ın müşterilerine gönderilen bir güvenlik bildirimi gibi görünüyordu. Entrust’ın müşterilerine gönderilen bir güvenlik bildiriminde teyit edilen bir güvenlik ihlali olmuştur.

Bu noktada söz konusu verilerin tamamen kurumsal veri olup olmadığı veya müşteri ve bayi verilerini de kapsayıp kapsamadığı henüz bilinmiyor.

Fidye Yazılım Çetesi Tarafından Saldırıya Uğradı!

Saldırının tanınmış bir fidye yazılımı çetesi tarafından şirketten para sızdırmak için gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Saldırı sırasında kullanılan şifrelemenin kesin doğası veya hatta cihazların şifrelenip şifrelenmediği şu anda belirsiz.

Çalınan verilerle ilgili halka açık bilgiler yayınlanır yayınlanmaz, saldırının arkasındaki fidye yazılımı operasyonunun ortaya çıkması muhtemeldir.

Önde gelen bir siber güvenlik firmasıyla birlikte Entrust’ın, kolluk kuvvetlerinin yardımıyla saldırıyı aktif olarak araştırdığı doğrulandı. Şu anda, şirketin faaliyetlerini etkilemiş gibi görünmüyor.

Bizi Linkedin’den takip edebilirsiniz, heyecanGünlük Siber Güvenlik güncellemeleri için Facebook.

Source link