DNSFilter, Cisco Veteran TK Keanini’yi CTO Olarak Karşıladı


BASIN BÜLTENİ

WASHINGTON, DC – 6 Haziran 2024 – DNSFilter bugün TK Keanini’yi Teknolojiden Sorumlu Başkan (CTO) olarak işe aldığını duyurdu. Keanini, yeni görevinde ürün yönetimini, müşteri deneyimini, mühendisliği ve güvenlik istihbaratını devam eden inovasyon ve büyümeye yönlendirecek ve ürünün yönünü belirlemek için müşteri ihtiyaçlarına ve geri bildirimlere odaklanacak.

Keanini yeni görevine ağ güvenliği alanında 30 yıldan fazla deneyim getiriyor. DNSFilter’a katılmadan önce, Cisco Secure’un güvenlik mimarisinden sorumlu Başkan Yardımcısı ve CTO’suydu. Orada bulunduğu süre boyunca Cisco’nun Şifreli Trafik Analitiği güvenlik çözümünü yönetti ve burada mevcut ağ telemetrisi yoluyla içgörü elde etme yeteneğinde devrim niteliğinde bir potansiyel gördü. Aynı zamanda Lancope ve nCircle Network Security gibi güvenlik girişimlerinin yanı sıra Morgan Stanley Dean Witter Online’da da liderlik görevlerinde bulundu.

Keanini, müşterilerinin yanında doğru olanı yapma ve ürün kararlarında onların sesinin de duyulmasını sağlama hedefiyle hareket ediyor. Bu tutkuyu, yaptığı her şeyde şirketin müşteri deneyimine olan bağlılığını geliştireceği DNSFilter’a taşıyor.

DNSFilter CTO’su TK Keanini şunları söyledi: “Uzun vadede büyüyen ve başarılı olan siber güvenlik şirketlerinin birkaç tutarlı özelliği var. İlk olarak, bu çözümler doğası gereği basit bir tasarıma sahiptir. İkincisi, korunan katman hem işletmeler hem de rakipler için kritik bir katmandır (isteğe bağlı değildir). Üçüncüsü, bu çözümler yaşam döngüsünün mümkün olduğu kadar erken bir aşamasında müdahalede bulunur ve genellikle bir tehdidi ilk algılayan ve ona yanıt veren çözüm olur. DNSFilter bu özelliklerin üçüne de sahip ve ölçek ve başarı potansiyelini gördüğüm bir şirkete katılmak istediğimi biliyordum.”

DNSFilter CEO’su ve kurucu ortağı Ken Carnesi şunları söyledi: ‘TK’yi ekibimize davet etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Harika bir CTO, teknik yenilik ile iş stratejisi arasındaki boşluğu doldurarak teknolojinin başarıyı artırmasını sağlar. TK onlarca yıllık deneyimi ve işine olan tutkuyu beraberinde getiriyor. Mühendisleri ve geliştiricileri yaratıcı sanatçılar olarak görüyor ve endüstri standartlarının ötesine geçmek için onların yaratıcılıklarından yararlanmayı hedefliyor. TK’nin de katılımıyla güvenliğe ve inovasyona odaklanmamızı artırıyoruz. Birlikte müşterilerimizi heyecanlandıran özellikler sunacağız ve siber güvenlik ortamında önemli bir oyuncu olarak konumumuzu güçlendireceğiz.”

Şirket hakkında

DNSFilter, kuruluşların en büyük tehdit vektörü olan İnternet’in güvenliğini nasıl sağladığını yeniden tanımlıyor. DNSFilter, her gün ortalama 12 milyon tehdit sorgusunu aktif olarak engelleyerek interneti daha güvenli ve iş yerlerini daha verimli hale getiriyor. Saldırıların %79’unda Etki Alanı Adı Sistemini (DNS) kullanan DNSFilter, sıfır gün saldırıları da dahil olmak üzere ortalama on gün önce rakiplere göre %61 daha fazla tehdidi benzersiz şekilde tanımlayan, makine öğrenimi ile desteklenen dünyanın en hızlı koruyucu DNS’sini sağlar.

Aylık 35 milyondan fazla kullanıcı, kendilerini kimlik avı, kötü amaçlı yazılım ve gelişmiş siber tehditlere karşı korumak için DNSFilter’a güveniyor. DNSFilter’ın markaları şunları içerir: Web daraltıcıyeni nesil web sınıflandırma yazılımı ve gizliliğin korunmasına odaklanan bir tüketici uygulaması olan Guardian.

Source link