Darktrace, Güvenlik Operasyonlarını Desteklemek İçin Yönetilen Tespit ve Yanıt Hizmetini Başlatıyor


BASIN BÜLTENİ

Darktrace, dünya lideri siber güvenlik yapay zekası, bugün yeni hizmet teklifi Darktrace Managed Detection & Response’un (MDR) lansmanını duyurdu. Hizmet, kuruluş genelindeki sınıfının en iyisi tespit ve yanıt yeteneklerini küresel analist ekibinin uzmanlığıyla birleştiriyor. Bu güçlü kombinasyon, dahili güvenlik ekiplerine Darktrace ortamlarında yapay zeka destekli tehdit önleme ve uzman uyarı yönetimi sunarak, kaynakları siber dayanıklılığı artırmak gibi daha stratejik güvenlik çabalarına odaklamalarına olanak tanıyor.

Güvenlik liderlerinin %40’ından fazlası, güvenlik operasyon merkezindeki (SOC) teknoloji ve süreçlerin geliştirilmesini ve optimize edilmesini, tehditlere karşı savunmanın iyileştirilmesinde birinci öncelik olarak belirtiyor. Yapay zeka destekli tehditlerin yükselişi göre Darktrace Yapay Zeka Siber Güvenliğinin Durumu 2024 raporu. Yapay zekanın siber güvenlik sorunlarına uygulanmasında lider olan Darktrace, on yılı aşkın bir süredir binlerce müşterinin güvenlik operasyonlarını dönüştürdü. Bu uzmanlığa dayanarak Darktrace, MDR hizmetini Mart 2024’te sunarak müşterilerin etkili insan-yapay zeka işbirliğinin faydalarını en üst düzeye çıkarmasını sağladı. Hizmet, müşterilere SOC araştırması ve Darktrace uyarıları üzerinde ağ, bulut, operasyonel teknoloji (OT)uç noktalar ve hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulamaları.

Darktrace’in SOC ekibi, MDR ile müşteri ortamlarını bir saldırıya işaret eden yüksek öncelikli uyarılar açısından izleyecek, müşterileri potansiyel olarak ciddi olaylara karşı uyarmak için araştırmalar yürütecek ve yapay zekanın eylemlerine insan katılımıyla ilk önceliklendirmeyi başlatacak. SOC, otonom yapay zekanın aldığı yanıt önlemlerini dikkatle inceleyecek ve ardından tehditleri kontrol altına almak için müşteri adına yanıt eylemlerinin genişletilmesi veya artırılması da dahil olmak üzere proaktif adımlar atacaktır. Bunu yaparak SOC, dahili ekiplerin katılıma hazırlanmaları için değerli zaman kazanırken aynı zamanda etkili iyileştirme çabaları için gerekli bağlamı da toplar.

Darktrace’in 100’den fazla birinci sınıf siber güvenlik analistinden oluşan mevcut küresel SOC ekibi, hizmeti destekleyerek geniş bir gerçek zamanlı bilgi, tehdit analizi ve kontrol altına alma uzmanlığı ve kapsamlı saha deneyimi sunuyor. Darktrace’in SOC’si, analistlerin günün her saati destek vermeye hazır ve ulaşılabilir olmasını sağlamak için merkezi Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Singapur’da bulunan operasyonlarla güneşi takip etme modelini kullanarak 7/24 destek sunuyor.

Hizmet, Darktrace’in liderliğine ve uzmanlığına dayanarak sınıfının en iyisi tespit etme Ve cevap Yetenekler. Darktrace ActiveAI Güvenlik Platformu bilinen, bilinmeyen ve yeni tehditleri gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve iş operasyonlarını aksatmadan aktif tehditleri kontrol altına almak için otonom bir yanıt sağlamak için kendi kendine öğrenen benzersiz yapay zeka motorunu kullanır. Bununla birlikte, yüksek öncelikli tehditler genellikle insanların ilk kontrol altına alma işleminin ardından devreye girmesini ve karar vermesini gerektirir. Darktrace Yönetilen Tespit ve Yanıt artık Darktrace SOC’nin hemen devreye girmesine, ilk önceliklendirmeyi yapmasına ve dahili ekipler için bağlam toplamasına olanak tanıyarak onlara tehdidi ortadan kaldırmak için etkili bir yanıtı koordine etmek için ek zaman kazandırıyor. Darktrace Yönetilen Tespit ve Yanıt’ın ek özellikleri ve avantajları şunları içerir:

  • Ağ, bulut, OT, uç noktalar veya SaaS uygulamaları genelinde geniş kapsam Bugün mevcut olan en geniş satıcı MDR hizmetlerinden birini sunuyor.

  • Darktrace’in analist ekibine sınırsız erişim Canlı tehdit araştırmaları ve hatta günlük operasyonlar sırasında uzman yardımı için 7/24 destek sağlıyoruz.

  • Altı aylık operasyonel verimlilik raporları Maksimum operasyonel verimlilik için dağıtımları optimize etmeye ve ayarlamaya yönelik hedefler ve öneriler içeren danışmanlık bilgileri ve genel siber güvenlik hijyeninin iyileştirilmesine yönelik öneriler içerir.

  • Üç ayda bir analist MDR incelemeleri İş akışlarını kolaylaştırma, model optimizasyonu ve özel kullanım senaryoları konusunda özel önerilerle dağıtımların tam potansiyeline ulaşmasını sağlamak.

  • Düzenli MDR servis raporları hizmetin tam şeffaflığı için Darktrace’in SOC’si tarafından çözümlenenlerin yanı sıra iletilen tüm uyarıları özetler.

Darktrace Gelirler Müdürü Denise Walter, “Siber tehditler daha karmaşık ve sık hale geldikçe, kuruluşlar ekiplerinin mevcut iş yüklerini artırmadan güvenlik sonuçlarını iyileştirmeye yardımcı olacak yollar arıyor” dedi. “Yapay zeka destekli MDR hizmetimiz, müşterilerimize Darktrace insan uzmanının onları korumak için ortamlarını 7/24 izlediği konusunda daha fazla gönül rahatlığı sağlıyor. Darktrace Yönetilen Tespit ve Yanıt, yalnızca teknolojimizin gücünü değil, aynı zamanda çalışanlarımızın gücünü de doğrudan müşterilerimizin ortamlarına taşıyor.”

Darktrace Yönetilen Tespit ve Yanıt artık Ağ, Bulut, OT, Uç Noktalar veya SaaS uygulamalarında Darktrace DETECT™ ve RESPOND™ kullanan müşterilere sunulmaktadır. Darktrace ortakları hizmeti yeniden satarak, mevcut portföyleri için tamamlayıcı bir teklifle müşterilere katma değer sağlamaya yardımcı olabilirler.

“Grove olarak, müşterilerimize Yönetilen Tespit ve Yanıt (MDR) hizmetlerini sunmak için Darktrace ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu işbirliği, hizmetlerimizi sorunsuz bir şekilde entegre ediyor ve Darktrace’in MDR hizmeti ve dSOC hizmetimiz birlikte, yetenekli analiz ve tutarlı gözetim yoluyla benzersiz bir güvenlik sunuyor,” dedi, gelişmiş teknolojilerle müşterileri korumaya odaklanan küresel bir ortak, satıcı ve distribütör olan Grove Group CEO’su James Vintin. siber güvenlik çözümleri “Darktrace’in 7/24 yapay zeka destekli tehditleri kontrol altına alma ve anında müdahale etme özelliğini Grove’un proaktif günlük analizi, Uzlaşma Göstergesi raporları ve sürekli müşteri etkileşimiyle birleştirmek, potansiyel tehditlerin anında tespit edilmesini ve ele alınmasını sağlar. Ortaklığımız müşterilerimizin genel güvenliğini artırır. duruşunu koruyor ve her iki dünyanın da en iyisini sunuyor: gelişen siber tehditlere karşı anında ve uzun vadeli koruma.”

Darktrace Yönetilen Tespit ve Yanıt hakkında daha fazla bilgi edinmek için 6 Haziran’da yapılacak web seminerine kaydolun: 14:00 BST, 15:00 AESTveya 15:00 ET.

DARKTRACE HAKKINDA

Siber güvenlik yapay zekasında küresel bir lider olan Darktrace (DARK.L), dünyayı siber bozulmadan kurtarma misyonundadır. Cambridge, Birleşik Krallık ve Lahey, Hollanda’daki Ar-Ge ekiplerimizin çığır açan yenilikleri, 175’in üzerinde patent başvurusunun yapılmasıyla sonuçlandı. Darktrace’in teknolojisi, tarihi saldırıları incelemek yerine, iş verilerinize ilişkin bilgilerini sürekli olarak öğrenip günceller ve bu anlayışı, güvenlik operasyonlarını proaktif bir siber direnç durumuna dönüştürmeye yardımcı olmak için uygular. Darktrace ActiveAI Güvenlik Platformu™, bulut, uygulamalar, e-posta, uç nokta, ağ ve operasyonel teknoloji (OT) de dahil olmak üzere tüm kuruluş genelinde saniyeler içinde devam eden bilinen ve bilinmeyen tehditleri otonom bir şekilde tespit edebilen ve bunlara yanıt verebilen siber dayanıklılığa yönelik tam bir yaşam döngüsü yaklaşımı sağlar. . 2021 yılında Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Darktrace, dünya çapında 2.300’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve dünya çapında 9.400’den fazla müşterisini gelişmiş siber tehditlere karşı koruyor. Daha fazlasını öğrenmek için şu adresi ziyaret edin: https://darktrace.com/.

Source link