Cyber ​​Europe 2022: AB, büyük ölçekli siber savaş oyunu tatbikatını tamamladı


Olay müdahalesi ve kurumlar arası yetenekler yol testinden geçirildi

ffdf

Her yerden siber güvenlik uzmanları Avrupa Bugüne kadarki en büyük uluslararası siber kriz simülasyonlarından birini tamamladık.

Cyber ​​Europe 2022, AB kurumları ve ajanslarının yanı sıra AB’deki 29 ülkeden ve Avrupa Serbest Ticaret Bölgesi’nden (EFTA) 800’den fazla siber güvenlik uzmanını içeriyordu.

Bu yılki tatbikat senaryosu, Avrupa’ya simüle edilmiş bir saldırıyı içeriyordu. sağlık hizmeti altyapı.

Yükselen senaryo

Birinci gün, manipüle edilmiş laboratuvar sonuçlarına dayanan bir dezenformasyon kampanyası ve Avrupa hastane ağlarına siber saldırılar içeriyordu.

İkinci günde senaryo, AB çapında bir güvenlik olayına dönüştü. Saldırganlar kişisel tıbbi verileri ifşa etmekle tehdit ederken, başka bir grup implante edilmiş bir tıbbi cihazı bir güvenlik açığı olduğunu iddia ederek itibarsızlaştırmaya çalıştı.

Tatbikat, katılımcıların olaylara müdahale yeteneklerini ve AB kurumlarının, AB’nin siber güvenlik ajansı olan CERT-EU ve ENISA ile durumsal farkındalığı geliştirme konusunda çalışma becerilerini test etti. Tatbikattan öğrenilen dersler, ENISA tarafından bir ‘eylem sonrası raporunda’ yayınlanacaktır.

En son siber saldırı haberlerini yakalayın

ENISA direktörü Juhan Lepassaar, “Sağlık hizmetlerimizi ve altyapılarımızı ve nihayetinde tüm AB vatandaşlarının sağlığını korumak istiyorsak, siber güvenlik direncimizi güçlendirmek ilerlemenin tek yoludur” dedi. basın bülteni.

Siber Avrupa tatbikatları normalde her iki yılda bir yapılır, ancak Covid-19 salgını nedeniyle 2020 tatbikatı yapılmamıştır.

Red Goat Cyber ​​Security’nin ortağı ve siber kriz tatbikatı uzmanı Lisa Forte, “Bu alıştırmalar, dayanıklılığı değerlendirmek ve geliştirmek için hayati derecede önemli bir rol oynuyor” dedi. Günlük Swig.

“Siber Avrupa tatbikatları özellikle iyi yapılmış ve AB’nin bir bütün olarak büyük ölçekli bir sorunla nasıl başa çıkacağına bakın. siber saldırı.

“Koşu egzersizleri konusundaki deneyimime göre, stratejik ve taktik takımlar arasındaki iletişim söz konusu olduğunda her zaman yapılabilecek iyileştirmeler var. Genellikle alıştırmalar, planlarınızda kağıt üzerinde iyi görünebilecek ancak yüksek baskı durumlarında kullanılamayacak kusurları ortaya çıkarır.”

BUNU DA BEĞENEBİLİRSİN Fidye yazılımı pazarındaki evrim, daha az varyantla sonuçlanıyor, ancak kullanıma hazır siber suç kitlerindeki artış devam ediyorSource link