Comcast Business MDR siber tehditlerin etkisini sınırlıyor


Comcast Business, Comcast Business Yönetilen Tespit ve Yanıt (MDR) çözümünün lansmanıyla siber güvenlik portföyünü genişletti.

Çözüm, orta ve büyük ölçekli kurumsal müşterilerin siber tehditleri algılamasına, analiz etmesine ve azaltmasına yardımcı olmak için gelişmiş bir güvenlik analitiği platformunu ve Güvenlik Operasyon Merkezini (SOC) birleştiriyor.

Yönetilen Tespit ve Müdahale, siber tehdit avcılığı, izleme ve müdahale işlemlerini gerçekleştirmek için teknoloji ile insan uzmanlığını birleştiren bir siber güvenlik hizmetidir. MDR’nin temel faydalarından biri, ek personel ve kaynak gerektirmeden tehditlerin hızla tanımlanmasına ve etkilerinin sınırlandırılmasına yardımcı olmasıdır.

Comcast Business MDR, kurumsal işletmelerin Comcast Business’ın uzmanlığından yararlanarak tam olarak yönetilen, 7/24 siber güvenlik hizmetiyle sağlam bir güvenlik duruşunu sürdürmelerine olanak tanır. Gelişmiş teknoloji, izleme, uyumluluk uyumu ve Rapid7’nin önde gelen SecOps platformu ve uzmanlığını birleştiren çözüm, işletmelerin gelişen siber tehditlere karşı korunmasına yardımcı olmak için gelişmiş tehdit algılama ve yanıt yetenekleri sunmak üzere tasarlanmıştır.

“Günümüzün müşterileri tüm ağ, uç nokta, sunucu, bulut ve kimlik altyapılarında güvenliği yönetmeye yardımcı olacak tek bir sağlayıcı istiyor. Comcast Business Güvenli Ağ ve Siber Güvenlik Çözümleri Başkan Yardımcısı Shena Seneca Tharnish, “Onları yalnızca bir sorun hakkında bilgilendirmek değil, güvenlik ihlallerini azaltmaya yardımcı olacak bir ortağa ihtiyaçları var” dedi.

“MDR çözümümüz bunu başarıyor ve tehdit algılamayı, analitiği ve tepkiyi kusursuz bir hizmette birleştiriyor; siber güvenlik yönetimiyle ilgili karmaşıklığı ve maliyetleri azaltırken güvenlik olaylarının etkisini en aza indiriyor ve işletmelerin uyumluluk raporlama yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olacak analitikler sağlıyor.” Tharnish’i ekledi.

Comcast Business MDR, geleneksel bir SOC’ye yatırım yapmaya ve onu yönetmeye gerek kalmadan gelişmiş tehdit algılama, uyumluluk ve operasyonel verimliliğe odaklanan sağlam, yönetilen bir siber güvenlik duruşuyla işletmelere güç verir.

  • 7/24 izleme ve müdahale – 24 saat izleme ve güvenlik olaylarına hızlı müdahale.
  • Gelişmiş tehdit algılama – Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT’ler) ve sıfır gün açıklarından yararlanmalar gibi bilinen ve ortaya çıkan tehditleri tanımlayıp ele almak için yapay zeka ve makine öğrenimi.
  • Uzmanlık ve kaynaklar – Kapsamlı bilgi ve endüstri sertifikalarına sahip güvenlik profesyonellerinin yer aldığı Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC).
  • Hızlı olay müdahalesi – Güvenlik olaylarına hızlı ve etkili müdahale için 7/24 izleme.
  • uyma – İşletmelere uyumluluk denetimleri için sıklıkla talep edilen önemli belgeler konusunda yardımcı olacak raporlama.Source link