Clorox, Ağustos ayındaki siber saldırının ardından ERP yükseltmesini yeniden başlatacak


Dalış Özeti:

  • Clorox Şirketi ERP revizyonuna devam edecek gelecek yıl CEO, geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleşen siber saldırının ardından işletim modelini ve teknoloji araç setini güçlendirdikten sonra Linda Rendle Cuma günü bir konferansta söyledi.
  • Rendle, “Bizden yapmamızı beklediğiniz tüm beklenmedik durumları ve risk azaltma önlemlerini düşündük” dedi. Arayan Alfa transkripti. “Uygulamaya geçeceğiz [the ERP] İlk olarak Kanada’da, bu iyi büyüklükte bir işletme ve iyi bir öngörü elde etmemize yardımcı olacak, aynı zamanda geçişin bu kısmında öğrenirken bizi de koruyacak.”
  • ERP yükseltmesi Clorox’un bir parçasıydı beş yıllık, 500 milyon dolarlık plan Rendle, şirket genelinde dijital dönüşümü hızlandırmak için ilk kez 2021’de açıklandı. Ekiplerin projedeki duraklamayı “işletme modelini ve dönüşümün diğer bölümlerini sağlamlaştırmak” için kullandığını söyledi.

Dalış Bilgisi:

İçinde bir siber saldırının ardından O satışlara zarar vermek ve kesintiler oluşması nedeniyle Clorox kurtarma moduna geçmek zorunda kaldı.

Konferans sırasında Rendle, “Organizasyonumuzda çok güçlü siber güvenlik uygulamalarımız, yeteneklerimiz ve eğitimlerimiz vardı ve yine de darbe aldık” dedi. “Gerçek şu ki, suçlular giderek daha sofistike hale geliyor ve biz de bu fırsatı, başkalarının başına gelenleri en aza indirgemek için başkalarının yaşadıklarımızı anlamasına yardımcı olmaya çalıştık.”

Saldırı operasyonları kesintiye uğrattı ve sonuçta şirkete büyük zarar verdi 49 milyon dolar 2023’te. Rendle, bu süre zarfında şirketin dağıtımının neredeyse yarısının kaybolduğunu söyledi.

Clorox’un CISO’su da saldırıyı takip eden aylarda ayrıldı. Chau Banks’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve baş bilgi ve veri sorumlusu rolü bilgi güvenliğini kapsayacak şekilde genişletildi.

Şirketin işletim modeli değişikliği, ekiplerin “inanılmaz derecede zor manuel süreçleri” koordine etmesine ve siber saldırı sırasında otomasyona geri dönmesine olanak sağladı. Kesintinin etkisi çok büyüktü ancak diğer stratejik öncelikleri durdurmadı.

Şirket Rendle, ekiplerin daha geniş dijital dönüşüm hedeflerinin bir parçası olarak üretken yapay zekayı denemeleri için alan sağladığını ancak şirketin henüz erken benimseme aşamalarında olduğunu söyledi.

Rendle, “Şirkette herkesin bunu kendi amaçları için kullandığı bu tür bir yaklaşımı yapmak istemiyoruz, ancak doğru kullanım senaryolarına odaklanıyoruz” dedi. “Bizim için bunun tüketici içgörüleri ve yenilikçilik olduğuna inanıyoruz ve bu çalışmaya orada odaklanıyoruz.”

Şirket, verimlilik kazanımları için diğer kullanım örneklerini test ediyor ve trend taramayı mümkün kılan ve dijital prototipler geliştirerek çalışanlar için süreçleri hızlandıran üretken bir yapay zeka aracıyla çalışıyor. Araç, test başladıktan sadece 90 gün sonra kullanıma sunuldudedi Rendle.

Teknolojinin yeniliğe dönüşmesinden çekinen Clorox, kullanım örneklerinin ve yeteneklerinin, üzerinde çalıştığı rekabet avantajını artıracağına inanıyor.

Rendle, “Tıpkı günümüzde tüketici şirketlerinin sahip olduğu herhangi bir araç gibi, hiç kimsenin gerçekten benzersiz bir aracı yok” dedi. “Herkes GenAI’ye sahip olacak, ancak başlamak için seçtiğimiz alanlar konusunda kendimi iyi hissediyorum ve diğer insanların ne yaptığını öğreniyoruz ve gerekirse ayarlayacağız.”Source link