CISA, Palo Alto Networks’ün PAN-OS Güvenlik Açığının Aktif Olarak Sömürülmesine Karşı Uyardı


Palo Alto PAN-OS Güvenlik Açığı

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) Pazartesi günü, aktif sömürü kanıtlarına dayanarak Palo Alto Networks PAN-OS’u Bilinen İstismar Edilen Güvenlik Açıkları Kataloğuna etkileyen bir güvenlik açığı ekledi.

CVE-2022-0028 (CVSS puanı: 8.6) olarak izlenen yüksek önem düzeyine sahip güvenlik açığı, kimliği doğrulanmamış, uzak bir saldırganın yansıtılmış ve güçlendirilmiş TCP hizmet reddi (DoS) saldırıları gerçekleştirmesine izin verebilecek bir URL filtreleme politikası yanlış yapılandırmasıdır. .

Siber güvenlik

Palo Alto Networks bir uyarıda, “Bu sorun istismar edilirse ürünlerimizin gizliliğini, bütünlüğünü veya kullanılabilirliğini etkilemeyecektir.” Dedi. “Ancak, ortaya çıkan hizmet reddi (DoS) saldırısı, saldırganın kimliğinin gizlenmesine yardımcı olabilir ve güvenlik duvarını saldırının kaynağı olarak gösterebilir.

Zayıflık aşağıdaki ürün sürümlerini etkiler ve bu ay yayınlanan güncellemelerin bir parçası olarak giderildi –

  • PAN-OS 10.2 (sürüm < 10.2.2-h2)
  • PAN-OS 10.1 (sürüm < 10.1.6-h6)
  • PAN-OS 10.0 (sürüm < 10.0.11-h1)
  • PAN-OS 9.1 (sürüm < 9.1.14-h4)
  • PAN-OS 9.0 (sürüm < 9.0.16-h3) ve
  • PAN-OS 8.1 (sürüm < 8.1.23-h1)
Siber güvenlik

Ağ oluşturma ekipmanı üreticisi, Palo Alto Networks de dahil olmak üzere farklı satıcılara ait hassas güvenlik duvarı cihazlarının bir yansıyan hizmet reddi (RDoS) girişiminin parçası olarak kullanıldığına dair bilgilendirildikten sonra güvenlik açığını keşfettiğini söyledi.

Etkin kullanım ışığında, etkilenen ürünlerin müşterilerinin olası tehditleri azaltmak için ilgili yamaları uygulamaları önerilir. Federal Sivil Yürütme Şubesi (FCEB) kurumlarının 12 Eylül 2022’ye kadar en son sürüme güncelleme yapmaları zorunludur.

Source link