Çevrimiçi Tehditlerle Mücadele Etmek İçin Güvenli Bir Web Ağ Geçidinin En İyi 4 Özelliği


Çevrimiçi Tehditlerle Mücadele Etmek İçin Güvenli Bir Web Ağ Geçidinin En İyi 4 Özelliği – Ücretsiz E-Kitap

Her gün 3.4 milyardan fazla kimlik avı e-postası gönderiliyor. Yalnızca bir yanlış tıklama alır ve bir veri ihlali başlığına konu olabilirsiniz. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, çalışanların yüzde 39’unun bulutta barındırılan kurumsal kaynaklara erişmek için kişisel cihazları kullandığını buldu. Bu, hibrit bir çalışma modeline geçiş norm haline geldiğinden, çevrimiçi güvenlik hakkında farklı düşünmesi gereken BT yöneticileri için büyük bir zorluk teşkil ediyor.

Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG), kişisel bir cihaza yanlışlıkla indirilebilecek kimlik avı saldırılarını ve diğer karmaşık kötü amaçlı yazılım biçimlerini önlemeye yardımcı olabilir. Güvenli Web Ağ Geçitleri, kötü amaçlı içeriği tespit etmek ve güvenlik ilkeleriyle uyumluluğu sağlamak için dahili ağ trafiğini analiz eder.

Giderek artan önemine rağmen, bazı şirketler Secure Web Gateway’in ağ güvenliği taktiği olarak nasıl kullanılabileceği konusunda hala emin değiller. Bir SWG’nin nasıl çalıştığına daha yakından bakalım.

Güvenli Web Ağ Geçidi nedir?

Güvenli Web Ağ Geçidi, internete erişen kullanıcıları çevrimiçi siber tehditlerden koruyan bir ağ güvenliği biçimidir. Kötü niyetli trafiğin ağa girmesini önler. Yöneticiler, belirli URL’leri beyaz listeye veya kara listeye alma olanağına sahiptir. Bu IP adreslerine veya etki alanlarına, filtrenin uygulandığı herkes erişemez. Bu, bildirilen daha az güvenlik olayıyla çok daha güvenli bir tarama deneyimi sağlar.

DÖRT

Ayrıca, ağa giren ve ağdan çıkan trafiği filtrelediği için şirket güvenlik politikalarının uygulanmasının önemli bir parçasıdır.

Trafik filtrelemenin faydaları arasında, azaltılmış bant genişliği maliyetleri ve daha hızlı ağ bağlantısı yer alır, bu da daha iyi bir genel performans ve oldukça gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlar. Ayrıca, kuruluşunuzun çevrimiçi güvenlik durumu durumunu sürekli olarak izlemek için tüm kullanıcı etkinliklerini takip edebilir ve izleyebilirsiniz.

Güvenli Web Ağ Geçidi Kullanarak Ağ Güvenliği Nasıl Güçlendirilir

Peki, şirketinizin güvenlik politikalarını uygulamak ve ağ güvenliğinizi güçlendirmek için bir Güvenli Web Ağ Geçidi’ni nasıl kullanabilirsiniz?

Güvenlik politikaları, şirket ağındaki tüm trafik ve verilerin uyması gereken kurallardır. Örneğin, bir şirket gelen tüm trafiğin şifrelenmesi gerektiğine dair bir politika oluşturabilir. Bu, HTTPS şifrelemesi kullanmayan sitelerin engellenmesi anlamına gelir. Güvenli Web Ağ Geçidi, bu kuralın uygulanmasında ve uygun olmayan sitelerin filtrelenmesinde faydalı olacaktır.

Güvenli Web Ağ Geçidi’nin bir kuruluşun güvenlik duruşunu korumasının 4 yolu şunlardır:

URL Filtreleme

URL Filtreleme, kullanıcıların erişebileceği site türünü sınırlamayı içerir. Oyun veya sosyal medya gibi belirli sitelerin sitelere erişimi engellenebilir veya uyarılabilir. Bir yönetici, kısıtlamaları kaldırabilir veya bir sitenin yalnızca iş amacıyla kullanılmasına izin verebilir. Bu, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya ve çalışan verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

HTTPS Denetimi

Kötü amaçlı yazılım, tespit edilmezse çatlaklardan kolayca geçebilir. Şifrelenmiş kötü amaçlı yazılımların yüzde 72’si, bir saldırganın geliştirici tarafından bilinmeyen yazılım güvenlik açıklarından yararlandığı sıfır gün olarak sınıflandırıldı.

Güvenli Web Ağ Geçitleri, herhangi bir kötü amaçlı etkinlik belirtisi için ağ trafiğinizi izler. HTTPS denetimi veya SSL denetimi, herhangi bir kötü amaçlı yazılım izini arayarak şifrelenmiş web trafiğini analiz etme işlemidir.

Veriler şifrelenir ve SSL şifrelemesi yoluyla potansiyel bir bilgisayar korsanı tarafından okunamaz. Bu süreç, gizli kötü amaçlı yazılımların tespiti ve önlenmesinde oldukça etkilidir.

Uygulama kontrolü

Güvenli Web Ağ Geçitleri, uygulama erişimini de kontrol eder. Bir çalışanın kullandığı uygulamayı algılayabilir ve her uygulamanın erişebileceği kaynakları sınırlayabilir. Diğer uygulamalar tamamen engellenmiş olabilir.

Bazen Güvenli Web Ağ Geçitleri daha karmaşık bir güvenlik denetimi biçimine sahiptir. Bu durumda, belirli uygulamalara veya kaynaklara erişim, kullanıcının konumu, kimliği veya şirket içindeki konumu temelinde kısıtlanabilir. Kuruluşlar, belirli uygulamalara güvenli şifreli tüneller oluşturarak Sıfır Güven Uygulama Erişimi çözümüyle üçüncü taraf erişimini izole edebilir.

Veri Kaybını Önleme (DLP)

Her kuruluş, büyük bir uyum ihlaline neden olabilecek veri sızıntısını önlemek için bir eylem planına sahip olmalıdır. Veri Kaybını Önleme (DLP), kredi kartları veya şirket finansal tahminleri gibi hassas içeriğin ağdan çıkmasını önleyen bir içerik filtreleme biçimidir. Tüm Güvenli Web Ağ Geçitleri DLP’yi desteklemez, ancak anormallikleri veya şüpheli davranışları algılamak için kritik bir bileşendir. Müşteriler arasında güven inşa ederken de iyi bir satış noktasıdır.

Çözüm

Güvenli Web Ağ Geçidi, herhangi bir kuruluşun ağ güvenlik planının ayrılmaz bir parçası olmaya devam etmektedir. Toplam ağ görünürlüğü sağlar, kötü amaçlı yazılımları tespit eder, şirket kaynaklarını korur ve çevrimiçi tehdit yüzeyini en aza indirir.

Nasıl olduğunu keşfedin Güvenli Web Ağ Geçidi (Ücretsiz E-kitap) insan hatalarını ve karmaşık kimlik avı saldırılarını önleyebilir.

Sponsorluğunda çevre 81Source link