Cato Networks, yeni Veri Kaybını Önleme Motorunu ve SSE 360’ı duyurdu


Küresel SASE bulut sağlayıcısı Cato Networks, yeni Veri Kaybını Önleme (DLP) motorunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Cato’nun SSE mimarisinin bir parçası olan DLP, kuruluş yazılımları ve uygulamaları genelinde verilerin korunmasının yanı sıra veri kaybını önlemeyi amaçlar.

Tarihsel olarak, DLP karmaşık ve operasyonel olarak karmaşık olarak kabul edildi. Trafik yönlendirmesindeki yanlışlıklar ve sınırlı bir koruma kapsamı ile DLP, günlük organizasyonel operasyonlardaki kesintiler gibi bazı sorunları yol kenarına bıraktı.

Ancak Cato DLP’nin bu sorunu çözdüğü bildiriliyor. Cato SPACE (Tek Geçişli Bulut Motoru) mimarisi içinde konsolide edilen DLP, tüm trafiği her zaman geniş çapta görüntüleyebilir ve kontrol edebilir. Daha akıllı veri koruması için makine öğreniminden yararlanan Cato DLP, bir zamanlar kusurlu ve büyük ölçüde birleştirilmemiş olanı düzene sokar.

Ama hepsi bu değil. Cato Networks ayrıca DLP’nin birleştirileceği SSE 360 platform sürümünü duyurdu. Tipik SSE işlevselliğinin ötesine geçen SSE 360, internet trafiğinin, WAN’ın ve tüm bulutun optimizasyonu, kontrolü ve görünürlüğüne odaklanıyor.

CEO ve Cato Networks’ün kurucu ortağı Shlomo Kramer şunları kaydetti: “Geleneksel SSE mimarileri tek başına işletmeyi korumak için yeterli değil. WAN trafiği üzerinde sınırlı görünürlük ve kontrole sahiptirler ve bu da çoklu ağ ve güvenlik mimarisi ihtiyacını doğurur. gereken şey bir üzerinde görünürlük ve kontrol sağlayabilen mimari tüm trafik tüm uygulamalar ve kaynaklar tüm uç noktalar. Cato SSE 360, bu zorluğun üstesinden gelen ilk SSE çözümüdür.”

IT Security Guru’da Cato DLP ve SSE 360’ı çalışırken görmek için sabırsızlanıyoruz.Source link