Bulut faks şirketi, sağlık uzmanlarının ‘daha güvenli’ faks için e-postayı terk ettiğini iddia ediyorFaks öldü. Yaşasın çevrimiçi faks?

Bulut faks şirketi, sağlık uzmanlarının 'daha güvenli' faks için e-postayı terk ettiğini iddia ediyor

Yeni bir araştırma, birçok sağlık uzmanının günümüzün web güvenliği ortamındaki kusurların “son derece” güvenli bir araç olarak kabul edilen faksa dönüşü teşvik ettiğine inandığını gösteriyor.

Bu ayın başlarında yayınlanan eFax araştırması, İngiltere ve Avrupa’daki 1.000 BT ve iş karar vericisi ile anket yaptı.

Rapora (PDF) göre, sağlık sektöründeki katılımcıların %62’si, bulut tabanlı faks sistemlerine “geçişin” başlıca nedeninin güvenlik olduğunu söyledi ve ankete katılanların %21’i dijital faks sistemlerinin “son derece” olduğuna inanıyor. güvenli.

‘Bulut faks’ nedir?

Bulut faksı, iletimin her iki tarafında şirket içi ekipman ihtiyacını ortadan kaldırır. Buradaki amaç, kullanıcıların bir çevrimiçi hizmet aracılığıyla alıcı tarafından görüntülenmek ve/veya yazdırılmak üzere hızlı bir şekilde faks gönderebilmeleridir.

Sağlık sektöründeki faks kullanıcıları arasında, ankete katılanların %37’si “bulut tabanlı faks” sistemlerini kullanırken, %21’i hem bulut hem de geleneksel faksı kullandığını söyledi.

Araştırma, “E-posta ile faks göndermenin ve almanın hızlı ve kolay yolu” sloganını kullanan bir şirket olan eFax’ın eseridir.

O halde, şirketin kendi araştırmasının şunu söylemesi ilginçtir: “E-postayla ilgili temel sorunlardan biri, ele geçirme, bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılığa karşı artan savunmasızlığıdır.”

Şirket, “eFax, faks makinesi, ekstra faks hattı ve ilgili tüm masrafları ortadan kaldıran bir internet faks hizmetidir” diyor. “E-posta eki olarak faks göndermek ve almak için gerçek bir yerel veya ücretsiz faks numarası alın. Çevrimiçi faks, analog faks makinelerinden daha güvenilir, güvenli ve kullanışlıdır.”

Bulanık hatlar

Bir test eFax ‘faks’ gönderdiğinizde, ekli bir PDF ile bir ‘gelen’ faks e-postası alırsınız. Fakslar bir telefon numarasına veya çevrimiçi atama numarasına gönderilebilir ve e-posta, eFax portalı, mobil uygulama veya standart bir faks makinesi aracılığıyla erişilebilir.

Genel olarak, yanıt verenlerin üçte biri (%37) faks kullanımının gelecekte artacağını söyledi – ancak %35’i de bir düşüş olabileceğini söyledi.

Ancak, eFax e-posta ve faks güvenliğini ayırmaya çalışıyor gibi görünse de, faks mesajı olarak kabul edilebilecek veya yalnızca bir e-posta arasındaki çizgi bulanıklaştı.

En son e-posta güvenliği haberlerinin devamını okuyun

Geleneksel faks makineleri, geçmişte ‘aptal’ oldukları, internet bağlantıları çevirmeli veya hiçbir şey olmadığı ve sınırlı, analog işlevsellik içerdikleri için güvenli kabul edildi.

Ancak dijital bir kanala bir faks ‘numarasını’ bağladığınız anda – bu ister bir tarayıcı, e-posta hesabı veya uygulama aracılığıyla erişilen çevrimiçi bir portal olsun – her zaman bir uzlaşma riski vardır.

Çalışma yayınlandığında, eFax satış ve servis başkan yardımcısı Scott Wilson şu yorumu yaptı:

E-postanın çoğu iletişim için yerleşik ve yaygın olarak kabul edilen bir format olduğu açıktır, ancak kusurludur ve müdahaleye ve bilgisayar korsanlığına karşı savunmasızdır. Bulut faksı, e-postadan daha güvenlidir, çünkü faks altyapısı internete ve internete bağlı cihazlara sınırlı maruz kalır.

‘Şifreleme kraldır’

Mesaj göndermek için bir e-posta adresi yerine bir faks numarası kullanmak, belirli bir şirket departmanına veya kullanıcıya kadar izlenemeyebilir ve bu nedenle hedefli saldırı riskini azaltabilir.

Bir belgeyi doğrudan fiziksel bir faks makinesine göndermek de bazı avantajlara sahip olabilir – ancak temeldeki dijital altyapısının risklerini ortadan kaldırmaz.

tarafından sorulduğunda Günlük Swig eFax’ın standart e-postadan farkı ve hangi güvenlik veya şifreleme önlemlerinin mevcut olduğu konusunda eFax yanıt vermedi. (Ancak firmanın yardım merkezi, TLS ve bir tür şifrelemeden bahseder.)

Venari Security CTO’su Simon Mullis şunları söyledi: “Bulut tabanlı faks sistemleri, gizli bilgilerin güvenli iletişimini sağlamanın becerikli bir yoludur, ancak çoğu şifreleme için kral olacaktır.

“Sağlık kuruluşlarının %25’i e-posta ile şifrelenmiş yazılımlara güvendiklerini söylerken, uçtan uca şifrelemenin daha yüksek düzeyde güvenlik ve mahremiyet sağlamadaki rolünü kabul etmek ve aynı zamanda GDPR gibi düzenlemelerle uyumlu olmaya devam etmek önemlidir.”

Bulut faks hizmetleri, analog hatlara güvenmek istemeyen işletmeler için daha hızlı, daha ucuz ve daha kullanışlı olabilir. Bununla birlikte, jüri, dijital ‘faksların’ e-postadan daha fazla veya daha az güvenli olup olmadığı konusunda kararsızdır – özellikle her ikisi de uçtan uca şifreleme gibi temel güvenlik önlemlerinin uygulanmasına bağlı olduğunda.

BUNU DA BEĞENEBİLİRSİN GPS izleyicideki sıfır gün kusurları, araçlar için gözetim ve yakıt kesintisi riskleri oluşturuyorSource link