– BT Güvenlik Gurusu


Birleşik varlık istihbarat platformu Armis, üyelerin kendi ortamlarında yönetilen veya yönetilmeyen bağlı varlıklardan kaynaklanan siber güvenlik zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için Birleşik Krallık’taki finansal hizmetler için önde gelen endüstri kuruluşu olan Birleşik Krallık Finans’a katıldı. Ortak üye olarak Armis, ortaklığı finansal kurumların risk maruziyetleri ve bağlantılı her varlığın gerçek zamanlı görünürlüğü ihtiyacı konusunda farkındalığı artırmak için kullanacağını söylüyor.

Şirket, ortaklığın, değişen küresel düzenleyici gereksinimler karşısında operasyonel esnekliği artırmak için kuruluşların acil risklere öncelik vermesine yardımcı olacağını umuyor.

Armis, finans ve sigorta şirketlerinin %54’ünün son 12 ayda bir siber güvenlik ihlali veya saldırısı bildirdiğini gösteren DCMS araştırma rakamlarına atıfta bulunuyor; bu, genel olarak işletmeler için ortalamadan (%39); bu nedenle, kritik ulusal altyapının bir parçası olarak, bankacılık ve finansta siber dayanıklılık giderek küresel bir zorunluluk haline geliyor. Sonuç olarak, bazı coğrafyalardaki mali düzenleyiciler, daha önce görülmemiş boşlukları ve kanıt iyileştirme planlarını tespit etmelerini sağlayacak uçtan uca altyapı uzlaşma değerlendirmelerine ilişkin ayrıntılı kanıt talep etmektedir.

Armis’in Baş Strateji Sorumlusu Peter Doggart, “Bankaların altyapısının ‘temsili bir dilimine’ ilişkin geleneksel denetim yaklaşımları, bir FI altyapısının herhangi bir bölümünden gelebilecek gelişmiş saldırılara maruz kalma riskini anlamada artık etkili değil” dedi. “Bu, artan saldırı yüzeylerine sahip karmaşık hibrit altyapılarla sıklıkla savaşan FI’lar için benzersiz bir dizi zorluk sunuyor. Bulut ve evde çalışmanın büyümesi, IoT, AV hizmetleri veya bina giriş sistemleri gibi geleneksel olarak yönetilmeyen cihazların artan seviyesiyle birleştiğinde, ek saldırı vektörleri üzerinde katman oluşturmaya devam ediyor.”

Şirket bir basın açıklamasında, bunun sonucunda finansal kurumların, ortamlarındaki varlık envanterinin doğru bir resmi söz konusu olduğunda gerçeğin çok fazla bağlantısız versiyonundan muzdarip oldukları belirtildi. Bu, yalnızca operasyonel verimliliği değil, aynı zamanda esnekliği ve saldırı yüzeyi azaltma çabalarını da etkileyen kontrol boşlukları yaratır.

UK Finance Ortak Üyelik Direktörü Jason Cole, “Armis’i, bilgi ve görüşlerini üyelerimizle paylaşma ve finans sektörünü herkes için daha güvenli ve kapsayıcı hale getirme fırsatına sahip olacakları ortak üyeliğimize davet etmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Armis, yönetilen ve yönetilmeyen tüm varlıklarda pasif, gerçek zamanlı uçtan uca görünürlük sağlar ve 2 milyardan fazla varlığa sahip benzersiz bilgi tabanı sayesinde küresel finans kurumlarına yardımcı olmak için iyi bir konumdadır ve FI’ların her varlıkta hızla görünürlük kazanmasını sağlar. sahip olun, sınıflandırıldığını görün, riskleri anlayın ve koruyucu eylemleri etkinleştirin.Source link