BSides Cleveland organizatörü, tartışmalı konuğun ‘sürpriz’ konuşmacı olarak eklenmesinden sonra istifa etti


Sunucuyu dahil etme kararı üzerine çevrimiçi topluluk arasında öfke

BSides Cleveland konferans organizatörü, tartışmalı konuğun 'sürpriz' konuşmacı olarak eklenmesinden sonra istifa etti

BSides Cleveland’ın organizatörü, tartışmalı bir figürün “sürpriz” olarak konuşmaya davet edilmesinin ardından çevrimiçi bir tepkiden sonra istifa etti.

Geçen hafta sonu (17-18 Haziran) düzenlenen yıllık infosec konferansında, sosyal mühendislik uzmanı Chris Hadnagy’nin ortaya çıkışını protesto etmek için bir avuç konuşmacı çıktı.

Hadnagy, bilgisayar korsanlığı topluluğunda tartışmalı bir isim ve etkinliğin davranış kurallarını ihlal ettiği iddiaları nedeniyle ikonik bilgisayar korsanlığı konferansı DEF CON’dan daha önce yasaklanmıştı.

Konferansın ikinci gününde ‘özel konuk’ olarak konuşması için tasarıya eklendi. Ancak, diğer topluluk üyeleri onun göründüğünü öğrendiğinde, tepki bazı konuşmacıları sunumlarını bırakmaya yöneltti.

Infosec topluluğundan en son haberleri okuyun

İnternette ‘strandjs’ olarak bilinen John Strand bir konuşma yapacaktı ancak Twitter’da bunun yerine etkinlikten ayrılacağını duyurdu. çevrimiçi yazma durumun “berbat” olduğunu.

Konuşması planlanan Dave Kennedy de Strand’in düşüncelerini yineledi, sonuçlandırma “çekmek doğru karardı”.

BSides Cleveland organizatörü Rockie Brockway o zamandan beri olayın sorumluluğunu üstlendiğini ve rolden ayrıldığını açıklayan bir bildiri yayınladı.

Brockway çevrimiçi yayınlandı (HTTPS olmayan bağlantı): “Chris Hadnagy’yi 2022 BSidesCleveland etkinliğine dahil etme kararı benim kararımdı. Ayrıca, Chris’i özel olarak adlandırmak yerine açılış konuşmacısını Özel Konuk olarak tutma kararı da benim kararımdı.

“İster yabancılar, ister aile, ister sponsorlar veya arkadaşlar olsun, kararlarımın zarar verdiği herkesten özür dilerim ve bunun için çok üzgünüm. Kararlarımın BSides topluluğunda yıllar boyunca inşa ettiğim güveni yok etmiş olabileceğini anlıyorum ve eylemlerimin sorumluluğunu kabul ediyorum.

“Yürürlük derhal BSidesCLE liderliğinden istifa ediyorum.”

Yeni yön

BSides Cleveland gibi yerel bölüm etkinlikleri düzenlemeyen Security BSides’in kurucuları, o zamandan beri gönüllülerin yeni organizatörler olarak öne çıkmaları için bir çağrı yayınladı.

Şöyleydi: “Bir BSides konferansında tartışmalı konuşmacılara ev sahipliği yapmak mümkün mü? Kesinlikle, ama bunun için doğru bir yol var.

“Düzenleyiciler kendi aralarında tartışmalılar. Kendi topluluklarından girdi almalılar. Tartışmalı bir figürün konuşmasına izin vermenin hem yararları hem de sakıncaları da dahil olmak üzere, tartışmanın ayrıntıları dikkate alınmalıdır.

“Tüm gönüllüler, sponsorlar ve katılımcılar bilgilendirilmeli ve katılıp katılmamaya karar vermeleri için yeterli zaman verilmelidir.”

Beyan

Teğmen Chris ekliyor Günlük Swig yanıt olarak: “Görünüşümle ilgili önceden haber verilmediği için kafası karışan veya üzülen herkesten özür dilemek istiyorum. Bu sadece bir gözetimdi ve kasıtlı olarak yapılmadı.

“BSides Cleveland’ın organizatörleri, aldıkları eleştiri düzeyini hak etmiyor, çoğu konferansta bile olmayan insanlardan geliyor. Umarım insanlar, BSides organizatörlerinin, alanımızdaki birçok önemli konuyu ele almaya çalışan harika bir konferans düzenlemek için zamanlarını gönüllü olarak vermiş iyi, çalışkan insanlar olduğunu anlarlar. Kötü niyetleri yoktu. Ben de yapmadım.

“Endüstrimizde ve genel olarak toplumda, yeniden açık ve dürüst konuşmalar yapabileceğimiz ve birisi hakkında en kötüsüne hemen karar vermeden önce bir konunun her iki tarafından da duymaya istekli olduğumuz bir noktaya ulaşabileceğimizi umuyorum. çevrimiçi saldırılara ve utandırmaya geri dönmek.

“Son birkaç aydır DEF CON tarafından hiçbir zaman doğru dürüst açıklanmayan karanlık bir kararla ilgili eleştirilerle karşılaştım. Bu bana, aileme, meslektaşlarıma ve arkadaşlarıma büyük zarar verdi.

“Hiçbir suçtan suçlu değilim, ancak bilgi güvenliği topluluğundaki bazıları tarafından bir suçlu gibi muamele görüyorum. Bu hafta sonu BSides’e, diğer konuşmacılara, katılımcılara ve sponsorlara neden olduğu herhangi bir sorun için çok üzgünüm.”

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR Güvenlik araştırmacısı, yamalı Powertek veri merkezi güvenlik açıkları nedeniyle yasal tehdit alıyor

Source link