Birleşik Tehdit Yönetimi: Hepsi Bir Arada Siber Güvenlik Çözümü


UTM’nin (Birleşik tehdit yönetimi) siber güvenlik için hepsi bir arada bir çözüm olduğu düşünülmektedir. Genel olarak IPS (Intrusion Prevention System) ve diğer güvenlik servisleri ile entegre çok yönlü bir yazılım veya donanımsal güvenlik duvarı çözümüdür. Evrensel bir ağ geçidi, kullanıcının ağ güvenliğini tek bir kapsamlı çözümle yönetmesine olanak tanır ve bu da görevi çok daha kolaylaştırır. Ayrıca, geleneksel bir güvenlik duvarı ile karşılaştırıldığında, bu tür sistemler daha karmaşık saldırıları tespit etme ve engelleme yeteneğine sahiptir. SafeDNS yakın zamanda böyle bir çözüm yayınladı ve bu makalenin konusu da bu.

UTM’lere kimin ihtiyacı var?

Hepsinden önemlisi, UTM’lere KOBİ’ler değer verir – hepsi bir arada çözüm, tüm siber güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini yönetmeyi kolaylaştırır. UTM’ler tek bir BT ekibi tarafından kolayca desteklendiğinden, bu aynı zamanda satıcılar arasındaki birçok iletişimi de azaltır. Bu, sistemin bir başka iyi yönüne yol açar – bir grup satıcıya ve teknik destek için ekstra ödemeye gerek olmadığı için uygun maliyetli olabilir.

UTM’ler, küçük işletmelerden işletmelere kadar her tür işletme için harika bir çözümdür. Bütçelere mükemmel uyum sağlarlar, gerekli tüm siber güvenlik katmanlarını kapsarlar ve şirketlere farklı satıcılarla istenmeyen iletişimlerde zaman kazandırırlar.

SafeUTM ne yapabilir?

Kısaca söylemek gerekirse, SafeUTM diğerlerinden çoğunlukla donanımdan bağımsız olmasıyla ayrılır – herhangi bir özel donanım gerektirmez.

Her şeyden önce, klasik bir Yeni Nesil Güvenlik Duvarıdır. İzinsiz girişi önler, içeriği filtreler, uygulamaları kontrol eder, virüsten koruma trafik denetimi, güvenli VPN, raporlama ve daha fazlasını içerir.

Birleşik Tehdit Yönetimi
SafeUTM kontrol paneli

Gelişmiş bir siber güvenlik çözümü olmasına rağmen kullanıcı dostudur. Web arayüzünde, telefonda ve sohbette basit arayüz ve hızlı teknik destek, çalışmayı kolaylaştırır.

SafeUTM esnek entegrasyon senaryolarına sahiptir – VMware, Microsoft Hyper-V, VirtualBox, KVM, Citrix XenServer hipervizörlerini ve Zabbix aracısı, SNMP, DLP (ICAP aracılığıyla) ve Microsoft Active Directory gibi izleme sistemlerini destekler.

Son olarak, SafeDNS’in en güçlü özelliği olan içerik filtrelemedir. Güncellenebilir bir veritabanındaki 500 milyon URL’lik 145 kategori ile tüm ağı kötü amaçlı, kimlik avı ve bulaşıcı sitelerden korur.

Birleşik Tehdit Yönetimi
SafeUTM raporları bölümü

Durmaya değer bir özellik raporlamadır. Raporlarla, ağınızdaki kullanıcılara neler olduğunu tam olarak bilirsiniz, bu da sorunları hızla gidermeyi, kullanıcılar için politikaları değiştirmeyi, güvenliği korumayı ve ağ performansını iyileştirmeyi kolaylaştırır. Bu raporları standart bir biçimde alırsınız ve veriler, ek araçlarla entegrasyona gerek kalmadan yerel olarak depolanır.

Kişisel bilgiler güvenli midir?

Çalışanların kişisel bilgilerine erişim hem yasama düzeyinde hem de genellikle şirket düzeyinde düzenlenmektedir. Kural olarak, web etkinliğine ilişkin raporlar ve istatistikler, ağ yöneticileri ve çalışanların kişisel bilgilerine erişim yetkisi olmayan yöneticiler tarafından işlenir.

Bireysel kullanıcılarla ilgili hem genel hem de ayrıntılı raporlar, çalışanların arama motoru sorguları veya mesajların içeriği hakkında hiçbir özel bilgi göstermez.

Posta sunucusu ve VPN

Posta sunucusu, küçük ve orta ölçekli şirketler için bir iletişim sistemi oluşturmak için gereken tüm özellikleri içerir. İşletmeler de çok fayda sağlar – posta sisteminin uygulanması ve sonraki işletimi ile ilgili maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur. Posta sunucusunu kullanmak için ek kullanıcı ve sunucu lisansları satın almaya gerek yoktur. E-posta sunucusu tek bir web arayüzü üzerinden yönetilir. Ve yukarıda belirtildiği gibi, Active Directory ile entegrasyon yeteneği ve posta sunucusunu kurmanın kolaylığı, uygulama sürecini hızlı ve son derece öngörülebilir hale getirir.

Birleşik Tehdit Yönetimi
SafeUTM Active Directory entegrasyonu

SafeUTM’ye entegre modüller, birkaç ofisi tek bir yerel ağa kolayca bağlamanıza veya mobil cihazlar da dahil olmak üzere internetin olduğu her yerden ağa bağlanmanıza olanak tanır. SafeUTM’de güvenilir ve güvenli bir VPN bağlantısı oluşturmak mümkün olduğunca basittir. Çözümlerimizin, tümü kolayca tek bir ağda birleştirilebilen üçüncü taraf yönlendiriciler, yazılım ağ geçitleri ve mobil cihazlarla uyumluluğuna da özen gösterdik. Çözümümüz en popüler beş VPN protokolünü destekler: IKEv2/IPSec, SSTP, L2TP/IPsec, WireGuard ve PPTP.

SafeUTM’yi ücretsiz deneyin veya daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Source link