Aembit, RSA Konferansı 2024 İnovasyon Sandbox Yarışması Finalisti Seçildi


Aembit, RSA Konferansı 2024 İnovasyon Sandbox Yarışması Finalisti Seçildi

Aembit Workload IAM Platformu Tarafından Tanınmış İş Yükleri Arasında Erişimi Güvenli Hale Getirmede Lider Şirket

İş Yükü Kimlik ve Erişim Yönetimi (IAM) Şirketi Aembit, uygulamalar ve hizmetler gibi kritik yazılım kaynakları arasındaki erişimi yöneten ve güvence altına alan platformu nedeniyle RSA Conference™ 2024 İnovasyon Korumalı Alanı yarışmasının En İyi 10 Finalistinden biri seçildi.

Aembit, teknolojisini 6 Mayıs'ta San Francisco'daki Moscone Center'da düzenlenecek RSA Konferansı 2024'te sektördeki tanınmış jüri üyelerinden oluşan bir panele ve canlı olarak canlı bir izleyici kitlesine sunacak.

2005 yılından bu yana, RSAC İnovasyon Sandbox yarışması, en umut verici genç siber güvenlik şirketlerinin çığır açan teknolojilerini sergilemeleri ve “En Yenilikçi Startup” unvanı için rekabet etmeleri için bir platform görevi görüyor.

İlk 10 Finalistin toplu olarak 80'den fazla satın almayı kutlaması ve son 18 yılda 13,5 milyar dolarlık yatırım alması nedeniyle, yarışma geniş çapta başarı için bir mancınık olarak kabul ediliyor. Aembit'in soru-cevap turu öncesinde jüri heyetine sunum yapması için üç dakikası olacak.

“Bu yılki RSA Konferansı İnovasyon Sandbox yarışmasına yapılan başvurular hem dinamik hem de ilham vericiydi. Diğer girişimci izleyicilerimiz gibi ben de bu fikirlerin sahnede hayata geçtiğini görmekten heyecan duyuyorum” dedi RSA Konferansı kıdemli başkan yardımcısı Linda Gray Martin. “Küresel siber tehditlerin gelişimi süreklidir ve çözüm aramak ve bu zorlukları çözmeye yardımcı olmak için kendi topluluğumuzdan daha iyi bir yer yoktur.”

Otomatik yazılımların, bulut hizmetlerinin ve API'lerin hızla yaygınlaşmasıyla birlikte kuruluşlar, BT ortamlarında giderek artan sayıda iş yüküyle karşı karşıya kalıyor. Kullanıcı kimlik bilgilerini yapışkan notlara not etmenin artık geçerliliğini yitirmiş uygulamasını düşünün. Benzer şekilde, iş yükleri arasındaki etkileşimleri güvence altına almaya yönelik mevcut yöntem, genellikle hırsızlığa yatkın olan ve genellikle doğrudan kodun içine yerleştirilen statik, uzun ömürlü kimlik bilgilerinin kullanımını içerir.

Bu yaklaşım yalnızca güvenlik açıklarını ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda yönetimi karmaşık hale getirir ve güvenlik olayları ve uyumluluk denetimleri sırasında hızlı müdahaleyi engeller. Aembit, işletmelerin gizli bilgileri yönetmek yerine erişimi yönetmeye odaklanabilmesi için modeli değiştiriyor.

Aembit'in kurucu ortağı ve CEO'su David Goldschlag, “Aembit, keşiften uygulamaya ve denetime kadar tüm iş yükünden iş yüküne erişim iş akışını geniş ölçekte otomatikleştiriyor ve güvence altına alıyor” dedi.

“Sırlar ve anahtarlardan kaynaklanan sorunları size gösteren başka bir kontrol paneli oluşturmak yerine, iş yüklerinin kod değişiklikleri olmadan en hassas kaynaklarınıza yetkili erişim sağlama şeklini sistematik olarak iyileştirerek bu zorlukların temel nedenini proaktif bir şekilde düzeltiyoruz.

Bizi Okta (veya Azure AD) olarak düşünebilirsiniz, ancak kullanıcılar ve hizmetler arasında değil, iş yükleri arasında. RSA Konferansı, çözümümüzün önemini ve etkisini küresel güvenlik topluluğuna göstermemiz için ideal bir platform sunuyor.”

RSAC İnovasyon Sandbox yarışması 6 Mayıs'ta saat 10:50'de (PT) başlayacak ve kazananlar aynı gün yaklaşık 13:30'da açıklanacak. Tanınmış uzman jüri üyelerinden oluşan panelde Greylock'un ortağı Asheem Chandna; Check Point Software Technologies'in baş teknoloji sorumlusu Dorit Dor; Energy Impact Partners'ın kıdemli işletme ortağı Niloofar Howe; Paul Kocher, bağımsız araştırmacı; ve Verizon Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CISO'su Nasrin Rezai. RSAC yönetim kurulu başkanı ve RSA Konferansı program komitesi başkanı Hugh Thompson, yarışmaya ev sahipliği yapmak üzere geri dönecek.

6-9 Mayıs tarihleri ​​arasında San Francisco'daki Moscone Center'da gerçekleşecek olan RSA Konferansı 2024 hakkında daha fazla bilgi için kullanıcılar https://www.rsaconference.com/usa adresini ziyaret edebilirler.

Aembit Workload IAM Platformu hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Aembit Hakkında

Aembit, bulutlar, SaaS ve veri merkezleri arasındaki iş yükleri arasında erişimi güvence altına alan İş Yükü Kimliği ve Erişim Yönetimi platformudur. Aembit'in kimlik kontrol düzlemi ile DevSecOps, sır içermeyen, politika tabanlı ve Sıfır Güven iş yükü erişimini tamamen otomatikleştirebilir. Daha fazla bilgi için www.aembit.io adresini ziyaret edin ve bizi LinkedIn'de takip edin.

RSA Konferansı Hakkında

RSA Conference™, siber güvenlik topluluğu için önde gelen küresel etkinlikler ve yıl boyu eğitim serisidir. RSAC, güvenlik sektörünün mevcut ve gelecekteki endişeleri tartışmak ve bireyler ile şirketlerin siber güvenlik duruşlarını ilerletmelerine ve daha güçlü ve daha akıllı ekipler oluşturmalarına yardımcı olan uzmanlara, tarafsız içeriğe ve fikirlere erişim sağlamak için bir araya geldiği yerdir.

Hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak RSAC, siber güvenlik sektörünü bir araya getiriyor ve dünya çapındaki siber tehditlere karşı durmamız için kolektif “bizi” güçlendiriyor. RSAC, endüstri profesyonellerinin şirketlerini nasıl daha güvenli hale getireceklerini keşfetmelerine yardımcı olan ve siber güvenlik alanında günümüzün en girişimci, etkili ve düşündürücü düşünürlerini ve liderlerini sergileyen en son teknolojiler ve uygulamalı eğitim fırsatları için nihai bir pazar yeridir. Siber güvenlik sektörüyle ilgili en güncel haberler için www.rsaconference.com adresini ziyaret edin. Dünyanın güvenlikten bahsettiği yer.

Temas etmek

CMO
Apurva Dave
Aembit
[email protected]Source link