ABD göz kliniği, 92.000 hastayı etkileyen veri ihlaline maruz kaldı


Jessica Haworth

04 Temmuz 2022 12:59 UTC

Güncelleme: 04 Temmuz 2022, 13:25 UTC

Mattax Neu Prater Eye Center, müşteri verilerinin üçüncü taraf siber saldırıya karıştığını söyledi

ABD göz kliniği, 92.000 hastayı etkileyen veri ihlaline maruz kaldı

Missouri merkezli bir sağlık kliniği, ABD düzenleyicilerini 90.000’den fazla kişiyi etkileyen bir veri ihlali olayı hakkında bilgilendirdi.

Mattax Neu Prater Göz Merkezi ihlali duyurdu Haziran sonunda, ancak olay Aralık 2021’de gerçekleşti.

Binaen HIPAA’ya92.361 kişi ihlalden etkilendi.

Cerrahi ve cerrahi olmayan bakım sağlayan Mattax Neu Prater, “üçüncü taraf veri güvenliği olayının” bazı hastaların hassas kişisel bilgilerine yetkisiz erişimle sonuçlanmış olabileceğini söyledi.

Üçüncü taraf sızıntısı

Olay, uygulama performansı şirketi Eye Care Leaders’a ait olan elektronik tıbbi kayıt platformu myCare Integrity ile ilgilidir.

Eye Care Leaders’a göre, 4 Aralık 2021’de veya buna yakın bir tarihte yetkisiz bir taraf myCare Integrity verilerine erişti ve silindi veritabanları ve sistem yapılandırma dosyaları.

Eye Care Leaders, şüpheli etkinliği keşfettikten sonra olay müdahale ekibinin yetkisiz erişimi derhal durdurduğunu ve araştırmaya başladığını söyledi.

Klinikten yapılan açıklamada, “Özellikle, bu olayın Mattax Neu Prater’in hasta kayıtlarından herhangi birine yetkisiz erişim içerdiğine dair hiçbir kanıt yoktu” denildi.

En son veri ihlali haberlerinin devamını okuyun

“Bu olay ülke çapında göz bakımı uygulamalarını etkiledi ve Mattax Neu Prater’e özgü değil.

“Bu veri güvenliği olayı tamamen Eye Care Leaders’ın ağ ortamında meydana geldi ve Mattax Neu Prater için başka herhangi bir düzeltici eylem mevcut değildi.”

Merkez şunları ekledi: “Ancak, mevcut adli kanıtların olmaması, Göz Sağlığı Liderlerinin bazılarının koruma altına alma olasılığını dışlamasını engelledi. sağlık Bilgisi ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler kötü aktöre maruz kalmış olabilir.”

Mattax Neu Prater, olay sonucunda herhangi bir kimlik hırsızlığı kanıtı bulunmadığını, ancak etkilenebilecek herkesi posta yoluyla bilgilendirdiğini söyledi.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR Gitlab, en son güvenlik sürümünde kritik RCE hatasını düzeltirSource link