7-Danimarka’daki On Bir Mağaza Siber Saldırıdan Sonra Kapandı- IT Security Guru


7-Danimarka’daki 11 mağaza, bir siber saldırının ülke genelinde mağaza ödeme ve ödeme sistemlerini bozmasının ardından dün kapılarını kapattı.

Saldırı, 8 Ağustos’ta şirketin Facebook’ta muhtemelen “bir bilgisayar korsanı saldırısına maruz kaldıklarını” yayınlamasıyla gerçekleşti.

Çevrilen açıklamada, şirketin güvenlik olayını araştırırken ülkedeki tüm mağazalarını kapattığı belirtiliyor.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Maalesef 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü bir hacker saldırısına maruz kaldığımızdan şüpheleniyoruz. Bu, ödemeleri kullanamayacağımız ve/veya ödeme alamayacağımız anlamına geliyor. Bu nedenle, kapsamı öğrenene kadar mağazaları kapalı tutuyoruz. Doğal olarak en kısa zamanda mağazaları tekrar açabileceğimizi umuyoruz.”

Danimarka’da bir 7-Eleven çalışanı tarafından yazıldığı iddia edilen şimdi silinmiş bir Reddit gönderisi de siber saldırıyı doğruladı ve ödeme sistemleri çöktükten sonra mağazayı kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi.

7-Eleven çalışanı, “Strøget’teki 7-eleven’da çalışmak ve ödeme sistemimiz çalışmıyor, ülkedeki tüm 7-eleven aynı sistemle çalışıyor, bu nedenle Danimarka’daki 7-11’in tamamı şu anda “kapalı” dedi. Reddit’te.

“Biz kendimiz kapılarımızı müşterilere kapattık ve bir işaret koyduk.”

Fidye yazılımının dahil olup olmadığı da dahil olmak üzere saldırı hakkında daha fazla ayrıntı yok. Durum, yazı yazılırken hala gelişiyor.Source link