2022 ABD Ara Seçimlerinin En Önemli Güvenlik Sorunu: Ölüm Tehditleri


Öncülükte Rusya’nın 2016’daki başkanlık seçimlerini hedef alarak bu tehditlerin gerçekliğini göstermesinin ardından, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2018 ara seçimlerine kadar, kolluk kuvvetleri, istihbarat ve seçim yetkilileri dijital saldırılar ve nüfuz operasyonları konusunda yüksek teyakkuzdaydı. Altı yıl sonra, tehdit bilgisayar korsanlığı ve kötü niyetli yabancı etkisi devam ediyor, ancak 2022 farklı bir zaman ve yeni bir üst düzey risk ortaya çıktı: seçim görevlilerine, ailelerine ve işyerlerine yönelik fiziksel güvenlik tehditleri.

Temmuz 2021’de Adalet Bakanlığı, seçim çalışanlarına yönelik tehditlere karşı koymak için bir görev gücü başlattı ve ABD Seçim Yardım Komisyonu, seçim uzmanları için güvenlik rehberi yayınladı. Ancak bu haftaki kamuoyu yorumlarında, milletvekilleri, üst düzey ulusal güvenlik yetkilileri ve seçim yöneticilerinin tümü, ABD oylamasının güvenliği ve geçerliliği hakkındaki yanlış bilgilerin ara seçimlere giden yeni bir tehdit ortamını şekillendirmeye devam ettiğine dair endişelerini dile getirdiler.

New Mexico Dışişleri Bakanı ve üst düzey seçim yetkilisi Maggie Toulouse Oliver, Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Komitesi önünde ifade verdi: “New Mexico’da, oylama ve seçim sistemlerimizle ilgili komplolar seçmenlerin belirli bir bölümünü ele geçirdi ve insanların harekete geçmesine neden oldu.” dün. “2020 seçim döngüsü sırasında zehirlendim ve eyalet polisi koruması altında haftalarca evimi terk etmek zorunda kaldım. 2020’den beri ofisim, sosyal medya trollerinde, mağdur e-postalarda ve ofisimize yapılan aramalarda ve ulusal söylemde yaygın olarak dolaşan yanlış bilgileri papağan gibi gösteren diğer iletişimlerde kesinlikle bir artış gördü. Ancak son zamanlarda, özellikle Haziran 2022’deki ön seçimlerimizden bu yana, ofisim, kolluk kuvvetlerine sevk edilecek kadar ciddi tehditler yaşadı.”

Salı günü New York’taki Fordham Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı’nda ara seçim güvenliği hakkında bir tartışmada, FBI direktörü Christopher Wray ve NSA direktörü Paul Nakasone, federal istihbarat ve kolluk kuvvetlerinin geçmiş ABD seçimlerinde aktif olan yabancı düşmanları gördüğünü vurguladı. Rusya, Çin ve İran da dahil olmak üzere – 2022 ara sınavlarına yönelik potansiyel tehditler. Ancak seçim çalışanlarına yönelik tehditler artık listelerinin başında yer alıyor.

Nakasone Salı günü yaptığı açıklamada, “Kendimizi rakiplerimizi daha iyi anlamak için konumlandırıyoruz, bu nedenle şimdi ve gelecekte sonbahara yaklaşırken yürüttüğümüz bir dizi operasyonumuz var.” Dedi. “Ama bence işin diğer kısmı, bu epizodik değil, bu bizim için zaman içinde, düşmanlarımızın nerede olduğunu, ne yapmaya çalıştıklarını anlayabilmek açısından sürekli bir angajmanımız var. nasıl daha iyi hale geldiklerini anlayarak onları etkilememiz gereken yer.”

FBI’ın yabancı nüfuz operasyonlarından kaynaklanan, ancak nihayetinde kendisini iç psişeye yerleştiren yanlış bilgileri nasıl ele aldığı sorulduğunda, Wray, Büro’nun yürütmeye odaklandığı seçimlerle ilgili bir dizi yaptırım yetkisine sahip olduğunu söyledi.

Konferansa “Biz gerçek polis değiliz” dedi. “Yanlışlıkla gerçeğe karşı çıkmak için önemli bir rol olmadığı anlamına gelmiyor, sadece katkılarımız oldukça spesifik. Yabancı kötü niyetli nüfuzu hedefliyoruz. Seçim altyapısını, yani siber etkinliği hedef alan yabancı veya başka türlü kötü niyetli siber aktörleri araştırıyoruz. Federal seçim suçlarını araştırıyoruz ve bu, kampanya finansmanı ihlallerinden seçmen sahtekarlığı ve seçmenlerin baskı altına alınmasına, son zamanlarda endişe verici miktarda gördüğümüz bir şeye kadar her şeyi kapsar – seçim çalışanlarına yönelik şiddet tehditleri, ki biz bunu yapıyoruz. tahammül etmeyeceğiz.”Source link